Social Media

Dbasz o prywatność swojego Facebooka? Nie zapomnij o ukryciu tej rzeczy

Błażej Wojciechowski
Dbasz o prywatność swojego Facebooka? Nie zapomnij o ukryciu tej rzeczy
3

Wiele osób posiadających profile w mediach społecznościowych ceni sobie prywatność i woli ukryć pewne informacje przed innymi użytkownikami. Jedną z nich jest lista znajomych. Czy da się ją ukryć na Facebooku? Jeśli tak, to w jaki sposób można to zrobić? Wyjaśniamy.

Czy da się ukryć listę znajomych na Facebooku?

Niektórzy użytkownicy Facebooka nie chcą się chwalić listą swoich znajomych. To całkiem zrozumiałe, tym bardziej, że czasami zdarza się, iż tego typu informacje są cenne dla internetowych oszustów. Wobec tego, osoby posiadające profil na Facebooku mogą chcieć ukryć swoich znajomych przed innymi. Tylko jak to zrobić?

Ukrycie listy znajomych jest możliwe zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji mobilnej. Warto wspomnieć, że wystarczy to zrobić tylko w jednym miejscu.

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku przez przeglądarkę?

W przypadku chęci ukrycia listy znajomych na Facebooku przez przeglądarkę, najpierw należy przejść na swój profil. Potem trzeba kliknąć w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać “Ustawienia i prywatność” i przejść do “Kontroli prywatności”.

Następnie należy kliknąć opcję “Kto może zobaczyć to, co udostępniasz”. Wyświetli się lista informacji profilowych, które można ukryć.

W sekcji “Znajomi i obserwujący” znajduje się opcja “Kto może zobaczyć w Twoim profilu listę znajomych?”. W tym miejscu można wybrać grupę odbiorców, której będzie się wyświetlać rzeczona lista. Aby ukryć ją przed wszystkimi, należy zaznaczyć opcję “Tylko ja”. Da się również zablokować widok tylko wybranym znajomym bądź ustawić listę jako publicznie widoczną dla wszystkich.

Źródło: Depositphotos

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku na telefonie?

Ukrycie listy znajomych na Facebooku jest również możliwe na aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, najpierw należy ją uruchomić i przejść do “Menu” poprzez kliknięcie zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

Dalej trzeba wybrać “Ustawienia i prywatność” i przejść do zakładki “Ustawienia”. W sekcji “Narzędzia i zasoby” będzie widoczna opcja “Kontrola prywatności”. Trzeba w nią kliknąć.

Po chwili wyświetli się podobny widok, jak w przypadku przeglądarki. Należy wybrać “Kto może zobaczyć to, co udostępniasz”. Następnie, w sekcji “Znajomi i obserwujący” w rubryce “Kto może zobaczyć w Twoim profilu listę znajomych”, można ukryć całą listę (poprzez wybranie opcji “Tylko ja”) lub zmienić ustawienia według własnych potrzeb i, na przykład, ukryć listę tylko dla niektórych znajomych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu