Antyapps

Poradnik: jak ukryć aplikacje z głównego ekranu w iOS?

A
Antyapps
7

Jedną z rzeczy która mnie, jako miłośnika minimalizmu, dręczy w iOS, jest zestaw systemowych ikon, z których nie robię absolutnie żadnego pożytku. Nawet gdy ukrywam je gdzieś głębiej w folderze, wciąż pałętają mi się podczas pracy. Użytkownicy odkryli w iOS (sprawdzona w wydaniach 9.0-9.2) opcję...

Jedną z rzeczy która mnie, jako miłośnika minimalizmu, dręczy w iOS, jest zestaw systemowych ikon, z których nie robię absolutnie żadnego pożytku. Nawet gdy ukrywam je gdzieś głębiej w folderze, wciąż pałętają mi się podczas pracy. Użytkownicy odkryli w iOS (sprawdzona w wydaniach 9.0-9.2) opcję ich całkowitego ukrycia -- obawiam się jednak, że prędzej temu do błędu aniżeli specjalnej opcji zaprojektowanej przez Apple. Tak czy inaczej -- jeżeli chcielibyście pozbyć się części ikon z waszych ekranów -- nie usuwając przy tym aplikacji, to jest na to sposób!

Sprawa nie jest specjalnie skomplikowana, choć jest dość upierdliwa i zdecydowanie nie przystoi Apple, które od zawsze chwali się intuicyjnością i prostotą działania... jednocześnie, jak pokazuje ten motyw, związując nam nieco ręce. No ale nie przedłużając.

  1. Aplikacja którą chcemy ukryć musi być umiejscowiona w folderze;
  2. Przytrzymaj palcem tak długo, byś mógł przenosić programy;
  3. Skieruj ją ku prawej stronie ekranu, by utworzyła się dla nich nowa strona;
  4. Opuść aplikację i powtórz operację tak, by znalazła się w miejscu oddzielonym jednym pustym folderowym ekranem;
  5. Nie odrywając palca od ekranu podczas edycji skorzystać z przycisku Home, by aplikacja wyparowała!

I... to byłoby na tyle -- program znika z ekranu, przez co nie muszę więcej przewijając widoków potykać się chociażby od Znajdź Znajomych czy Porady. Ikonka dodatkowej klawiatury z której korzystam także nie jest mi specjalnie potrzebną. No dobrze, już wiemy jak ukryć te ikony, teraz pojawia się pytanie: w jaki sposób je przywrócić?

Tutaj sprawa także nie jest specjalnie skomplikowana. W tym celu wystarczy jedynie reset urządzenia (przypominam: takowy można wykonać najszybciej przytrzymując przez kilka sekund przycisk Home oraz ten odpowiedzialny za blokowanie telefonu czy też jego włączanie), a tuż po -- powinny pojawić się na pierwszym wolnym miejscu, jakie jest pozostawione na ekranie. A jeżeli nie -- nie martwcie się, wówczas wystarczy skorzystać z wyszukiwarki -- a po ich odnalezieniu, włączyć.

Nie jest to metoda trwała, specjalnie wygodna, ani -- jak już wyżej wspomniałem -- intuicyjna. Ale działa -- nie potrzeba do jej wykonania jailbreaka, dodatkowych aplikacji ani specjalnych kombinacji. Jak długo? Zobaczymy, czy Apple nie załata tego przy okazji nadchodzącej wielkimi krokami wersji 9.3 systemu. Obecnie jednak możemy ukryć co trzeba ;-).

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TpeP42GH0OY

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: