Felietony

Jak tworzy się system do zarządzania produkcją w modelu SaaS? - wywiad z twórcami qcadoo

Szymon Barczak
Jak tworzy się system do zarządzania produkcją w modelu SaaS? - wywiad z twórcami qcadoo
1

Tydzień temu Grzegorz pisał o qcadoo, czyli startupie, który nie jest napędzany bańką inwestycyjną, a realną wartością dodaną, za którą firmy chcą płacić. Produkt ten służy małym i średnim przedsiębiorstwom do zarządzania produkcją i oferowany jest on-line w modelu SaaS. Niedawno aplikacja doczekała...

Tydzień temu Grzegorz pisał o qcadoo, czyli startupie, który nie jest napędzany bańką inwestycyjną, a realną wartością dodaną, za którą firmy chcą płacić. Produkt ten służy małym i średnim przedsiębiorstwom do zarządzania produkcją i oferowany jest on-line w modelu SaaS. Niedawno aplikacja doczekała się nowej wersji. Z tej okazji portal OSworld postanowił przeprowadzić wywiad z twórcami.

Jak podaje OSworld, qcadoo to

oprogramowanie do zarządzania produkcją dla sektora Małych i Średnich Firm. Łączy w sobie funkcje systemów klasy ERP, MRP i MES. Pozwala na wyeliminowanie zarządzania produkcją przy pomocy arkuszy kalkulacyjnych, czy formularzy papierowych.

Grzegorz natomiast w swoim poście nazwał ten projekt ciekawym startupem. Rzeczywiście jest ciekawy, bo zabrał się za niezagospodarowaną jeszcze niszę, a dodatkowo od początku jego wartość mierzona jest w dochodach, a nie szumnie zwanym potencjale.

Co do powiedzenia mają twórcy na temat samego produktu, jego targetu i rozwiązywanego przez niego problemu? Zapraszam do obejrzenia wideo:

Zainteresowanych projektem odsyłam do oryginalnego posta, gdzie znajdują się jeszcze trzy filmiki, w których twórcy qcadoo opowiadają o sieci partnerskiej, frameworku czy bezpieczeństwie w chmurze, co dla biznesu ma kluczowe znaczenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu