Felietony

Nowa ipla dla Androida już jest. Wśród nowości pojawiło się wsparcie wideo HD

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Nowa ipla dla Androida już jest. Wśród nowości pojawiło się wsparcie wideo HD
8

W Android Market pojawiła się właśnie nowa wersja aplikacji popularnego serwisu VoD - ipla. Nowa wersja oznaczona jest numerkiem 1.5 i choć nie wnosi jakiś rewolucyjnych zmian to przynosi kilka pożądanych usprawnień i nowości. Wśród nich znajdziemy miedzy innymi wsparcie wideo HD w urządzeniach z du...

W Android Market pojawiła się właśnie nowa wersja aplikacji popularnego serwisu VoD - ipla. Nowa wersja oznaczona jest numerkiem 1.5 i choć nie wnosi jakiś rewolucyjnych zmian to przynosi kilka pożądanych usprawnień i nowości. Wśród nich znajdziemy miedzy innymi wsparcie wideo HD w urządzeniach z dużym ekranem takich jak tablety. To jednak nie wszystkie nowości.

Odświeżony został interfejs aplikacji. Autorzy zrezygnowali z obecnej w poprzednich wersjach karuzeli 3D i zastąpili ją rozwiązaniem 2D. Według mnie to bardzo dobre posunięcie. Wcześniejsza karuzela była co prawda bardziej efektowna, ale na starszych telefonach potrafiła się przycinać.

Zmieniona została także nawigacja wewnątrz kategorii oraz list odtwarzania. Dotychczas wewnątrz listy odtwarzania przewijanie możliwe było tylko horyzontalnie, pomiędzy stronami kategorii. W nowej wersji, wprowadzone zostało klasyczne, wertykalne przewijanie. Jak wspomniałem we wstępie, zmiany nie są rewolucyjne, ale poprawiają użyteczność aplikacji.

Na koniec wrócę jeszcze do wsparcia wideo HD w androidowych tabletach. Aplikacja otrzymała dostęp do materiałów w 720p. Choć jest to oferta premium, cieszy że ipla udostępnia treści wysokiej rozdzielczości. Tym bardziej, że nowa aplikacja wspiera urządzenia z Androidem 3.+ oraz ekrany o rozdzielczości do 1280x800, które są wręcz stworzone z myślą o wideo HD.

Lista nowości jest jednak dłuższa. O wszystkich zmianach przeczytać możecie tutaj. Aplikacja dostępna jest za darmo w Android Market. Natomiast Ci z Was, którzy zainstalowali poprzednie wersje, muszą tylko dokonać aktualizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidVoDTabletiplasmartphone