Moje przemyślenia

Prezes Nokii mówi, że Android i iOS są przestarzałe

Szymon Barczak
20

Decyzja Nokii odnośnie wyboru Windows Phone jako platformy dla przyszłych smartfonów wywołała sporo kontrowersji. Pomimo tego, że CEO Nokii mówił jeszcze niedawno o tym, że Android zabija Nokię w Chinach, pomimo słabej kondycji firmy na rynku smartfonów, fiński producent i tak trzyma się swojej stra...

Decyzja Nokii odnośnie wyboru Windows Phone jako platformy dla przyszłych smartfonów wywołała sporo kontrowersji. Pomimo tego, że CEO Nokii mówił jeszcze niedawno o tym, że Android zabija Nokię w Chinach, pomimo słabej kondycji firmy na rynku smartfonów, fiński producent i tak trzyma się swojej strategii. Nie tylko chce kontynuować projekt telefonów z Windows Phone, ale także nazywa swoich największych konkurentów przestarzałymi.

W wywiadzie dla VentureBeat prezes firmy na rynek Ameryki Północnej, Chris Weber, powiedział, że usługi Microsoftu w chmurze są bardziej zaawansowane od tych, które oferuje Google i Apple. Gdyby tego było mało, stwierdził on także, że model opierania się na aplikacjach jako centrum systemu jest przestarzały, dlatego to Windows Phone zawojuje rynek smartfonów, a Android i iOS odejdą w cień.

Co jeszcze można dowiedzieć się od tego pana? Między innymi to, że klient poczty elektronicznej na Androidzie jest okropny, podczas gdy ten na Windows Phone wykonuje swoją pracę naprawdę bardzo dobrze.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Rozumiem ten optymizm, w końcu Weber zajmuje się tym projektem, ale chyba przesadza z tym wychwalaniem. Ok, partnerstwo Nokii z Microsoftem może pomóc temu pierwszemu podmiotowi w taki sposób, że na telefonach fińskiego producenta pojawi się dostęp do Office365 czy 25gigabajtów na SkyDrive, ale na tym świat się jednak nie kończy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftNokia