Felietony

Jak Tomasz Zieliński (Transportoid) walczy z Urzędem Miasta Kraków o dostęp do informacji publicznych (video)

Grzegorz Marczak
Jak Tomasz Zieliński (Transportoid) walczy z  Urzędem Miasta Kraków o dostęp do informacji publicznych (video)
1

O co chodzi w całej rozprawie możecie przeczytać tutaj (pdf) oraz na blogu usługi Transportoid. W skrócie Tomasz Zieliński walczy o dostęp do danych publicznych jakimi są rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie. Trzymam kciuki za udany finał całej sprawy bo naprawdę mało komu w Polsce ch...

O co chodzi w całej rozprawie możecie przeczytać tutaj (pdf) oraz na blogu usługi Transportoid. W skrócie Tomasz Zieliński walczy o dostęp do danych publicznych jakimi są rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie. Trzymam kciuki za udany finał całej sprawy bo naprawdę mało komu w Polsce chce się dociekać i walczyć z urzędnikami o dostęp do danych które powinny być z założenia publiczne.

Sprawa toczy się dalej, cytat z blogu Transportoid:

Na dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie rozpoczął rozpatrywanie moich dwóch skarg na Urząd Miasta Krakowa. Sąd wysłuchał stron, odnotował, że radca prawny reprezentujący UM nie był w stanie określić, kto komu i w jaki sposób przekazuje bazy z rozkładami jazdy; odnotował też jego refleksję, że UM wnosi o oddalenie pierwszej skargi w całości choć treść umowy z Cyfronetem to jednak UM powinien był udostępnić.

Ogłoszenie wyroków w sprawie obu skarg zostało przez Sąd odroczone do 26. listopada.

Relacja video przygotowana przez portal www.nowa-wies-kety.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup