Uncategorized

Jak to Twitter poradził (?) sobie z konferencją Apple WWDC 2008

Grzegorz Marczak
Jak to Twitter poradził (?) sobie z konferencją Apple WWDC 2008
3

Twitter nie sprawdzał się do tej pory jako narzędzie do komentowania dużych imprez takich jak chociażby konferencje Apple. Niektórzy radzili nawet aby serwis po prostu został wyłączony przed rozpoczęciem WWDC aby oszczędzić użytkownikom kolejnych rozczarowań. Tym razem autorzy Twittera wiedzą o n...

Twitter nie sprawdzał się do tej pory jako narzędzie do komentowania dużych imprez takich jak chociażby konferencje Apple. Niektórzy radzili nawet aby serwis po prostu został wyłączony przed rozpoczęciem WWDC aby oszczędzić użytkownikom kolejnych rozczarowań.

Tym razem autorzy Twittera wiedzą o nadchodzącej konferencji Apple czyli WWDC (która właśnie trwa i na której ma być zaprezentowany Iphone 2.0) przygotowali się lepiej. Wprawdzie nie oznacza to, że poradzili sobie z wydajnością serwisu (działa bardzo wolno) ale drobnym wybiegiem bardzo zwiększyli swoje szanse na uniknięcie kolejnej kompromitacji.

Co więc zrobił Twitter ? - na profilach swoich użytkowników opublikował informacje, iż wszyscy fani Apple mogą śledzić wydarzenia z WWDC na współpracującym z Twitterem serwisie Summize (to taka wyszukiwarka informacji bazująca na twitterze).

Dzięki temu duży ruch związany z WWDC został przekierowany na inny serwis i prawdopodobnie to uratuje dziś Twittera przed zniknięciem z "eteru".Jeśli ktoś z was próbował śledzić WWDC na Summize to wie jak bardzo bezsensowny jest to pomysł - zbieranie wszystkich wiadomości z twittera z słowami kluczowymi takimi jak "WWDC", "Apple", “iphone” itp. kończy się otrzymaniem kilkuset informacji w przeciągu kilku sekund. Nie da sie tego czytać i na pewno też nie da się porównać tej relacji do innych jakie w tej samej chwili prezentowane są przez serwisy internetowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu