Uncategorized

Microsoft obniży ofertę dla Yahoo

Grzegorz Marczak
Microsoft obniży ofertę dla Yahoo
7

Reuters poinformował o możliwej obniżce oferty jaką złożył Microsoft firmie Yahoo. Dla przypomnienia było to 44,6 miliardy dolarów które zarząd yahoo, bardzo szybko odrzucił jako nieatrakcyjną ofertę (twierdząc, że portal jest wart dużo więcej). Osoba bliska całej sytuacji (to już chyba standardo...

Reuters poinformował o możliwej obniżce oferty jaką złożył Microsoft firmie Yahoo. Dla przypomnienia było to 44,6 miliardy dolarów które zarząd yahoo, bardzo szybko odrzucił jako nieatrakcyjną ofertę (twierdząc, że portal jest wart dużo więcej).

Osoba bliska całej sytuacji (to już chyba standardowy tekst określający typową plotkę) twierdzi, że Microsoft po ostatnich wynikach giełdowych Yahoo (i zapowiedziach dotyczących akcji tej spółki) poważnie rozważa obniżenie sumy oferowanej za ten portal lub nawet wycofanie się z transakcji.

Niemal oczywistą oczywistością jest to, że Microsoft po raz kolejny próbuje wpłynąć na udziałowców Yahoo, którzy już wcześniej pokazali, że nie zawsze popierają decyzje rady nadzorczej. Próba zastraszenia inwestorów może przynieść oczekiwane efekt, ponieważ część z nich już pozwała Yahoo do sądu za tak zwane działanie wbrew interesom firmy.

Wcześniejsza cisza w mediach jeśli chodzi o Yahoo i Microsoft podobno była spowodowana niejawnymi negocjacjami jakie trwały między obiema firmami, możliwe więc że Microsoft stracił nieco cierpliwość i stara się wykorzystać słabszy moment Yahoo .

Z serii Microsoft kupuje Yahoo do tej pory ukazało się (chronologicznie) :

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooMicrosoft