Uncategorized

Domena Pizza.com sprzedana za 2,6 miliona dolarów

Grzegorz Marczak
Domena Pizza.com sprzedana za 2,6 miliona dolarów
6

Ludzie najczęściej w wyszukiwarki internetowe wpisują dokładnie to czego potrzebują, dlatego proste i jednoznaczne nazwy domen są tak popularne i tak kosztowne. Kolejna gigantyczna transakcja aukcyjna dotyczyła domeny pizza.com, która finalnie została sprzedana za 2,6 miliona dolarów!. Właścicie...

Ludzie najczęściej w wyszukiwarki internetowe wpisują dokładnie to czego potrzebują, dlatego proste i jednoznaczne nazwy domen są tak popularne i tak kosztowne. Kolejna gigantyczna transakcja aukcyjna dotyczyła domeny pizza.com, która finalnie została sprzedana za 2,6 miliona dolarów!.

Właściciel domeny zarejestrował ją (uwaga!) 14 lat temu za 20 dolarów - zwrot z inwestycji niedościgniony! Oczywiście nie jest to kwota rekordowa, domena vodka.com została sprzedana za 3 miliony dolarów a Business.com za 7,5 miliona dolarów.

W Polsce nie słychać za dużo o kwotach za jakie kupowane są popularne domeny z końcówką pl, wiadomo jednak, że jest przynajmniej kilka osób które masowo skupują domeny licząc na późniejszą odsprzedaż z dużym zyskiem.

Jeśli ktoś poszukuje zagranicznej domeny polecam sprawdzić serwis zajmujący się tylko i wyłącznie aukcjami domen czyli sedo.com, niektóre transakcje i wyceny są naprawdę imponujące.

Fotografia od Bala

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

domenypizza