Internet

Jak to się stało, że Polsat News przez tyle czasu nie miał swojego miejsca w sieci? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Jak to się stało, że Polsat News przez tyle czasu nie miał swojego miejsca w sieci? [prasówka]
9

Grupa Polsat poinformowała o uruchomieniu internetowego serwisu informacyjnego PolsatNews.pl. Ma on stanowić dopełnienie portfolio, w skład którego wchodzą kanały Polsat News, Polsat News 2 oraz Polsat Sport. Polsatnews.pl https://twitter.com/PolsatNewsPL/status/655835441745260544 Dostępny pod...

Grupa Polsat poinformowała o uruchomieniu internetowego serwisu informacyjnego PolsatNews.pl. Ma on stanowić dopełnienie portfolio, w skład którego wchodzą kanały Polsat News, Polsat News 2 oraz Polsat Sport.

Polsatnews.pl

Dostępny pod adresem polsatnews.pl serwis wystartował wieczorem 18 października. Strona publikuje informacje z kraju, świata, a także porusza tematy związane z biznesem, sportem, rozrywką, a także nauką i technologią. Na layout składa się kilka sekcji. Pod górną belką przeznaczoną na nawigację widzimy charakterystyczny żółty pasek, gdzie przewijane są najświeższe newsy (przy przewijaniu pozostaje on przypięty do górnej krawędzi). Pod nim umieszczono tekstową listę informacji oraz animowany slider. Dwukolumnowy układ utrzymuje się już do samego końca strony. Po lewej znajdziemy widżety oraz kolejne listy materiałów z poszczególnych kategorii. Po prawej natomiast mamy zdjęcia i tytuły najnowszych publikacji - również podzielone na kategorie. Całość prezentuje się czytelnie i względnie intuicyjnie.

Podobno plany uruchomienia internetowego serwisu Polsatnews.pl sięgają 2008 roku. Dla porównania największa konkurencja - TVN24 jest obecna w internecie od 2007 roku.

W Windows 10 jeszcze trudniej zmienić aplikacje domyślne

Konieczność przechodzenia do ekranu ustawień w celu zmiany aplikacji domyślnych w Windows 10 była kontrowersyjna już od dnia premiery. Teraz Microsoft uczynił tę czynność jeszcze bardziej frustrującą. Przy każdorazowej próbie rezygnacji z którejś z domyślnych aplikacji firmy z Redmond zobaczymy komunikat zachęcający do "dania jej szansy". W okienku wypisano najważniejsze atuty oraz powody, dla których mielibyśmy to zrobić. Najwyraźniej liczba osób, które rezygnują z Edge'a i spółki jest tak duża, że firma postanowiła coś z tym zrobić.

Feedly Pro ma 60 tys. subskrybentów

Twórcy Feedly świętują 60 tys. subskrybentów opłacających wersję pro. Na uzyskanie tergo wyniku serwis potrzebował 2 lat. Opcja premium daje użytkownikom m.in. dostęp do integracji z długą listą zewnętrznych usług i serwisów, a także wsparcia technicznego. Jej cena to 5 dol. miesięcznie. Twórcy przy okazji pochwalili się, że Feedly w sumie jest połączone z 42 mln źródeł, które każdego dnia dostarczają 50 mln materiałów. W planach są kolejne zmiany, które przyniosą lepszą integrację ze Slackiem, narzędzia do filtrowania "szumu", poprawioną aplikację dla iOS, a także nową opcję subskrypcji premium wycenianą na 12 dol. miesięcznie.z głębszą integracją z Google News, 50 razy szybszym pobieraniem newsów i wsparciem dla firm.

Sterowniki Nvidii niebawem tylko przez GeForce Experience

Nvidia zapowiedziała zmiany w sposobie dystrybucji swoich sterowników. Wkrótce będą one udostępniane jedynie za pośrednictwem aplikacji GeForce Experience. Jest to szczególnie istotna wiadomość, bo producent regularnie wypuszcza aktualizacje zoptymalizowane pod kątem najnowszych gier. Dotąd pojawiały się one również na stronie www producenta. Po zmianach zobaczymy tam jedynie "duże", wypuszczane co kilka miesięcy wydania, a do instalacji pozostałych będzie potrzebne dedykowane oprogramowanie. Firma twierdzi, że większość użytkowników i tak instaluje w ten sposób sterowniki, więc nic się dla nich nie zmieni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polsatNvidiafeedlyWindows 10