Internet

Aero2 wprowadza LTE i nowe pakiety. To już pełnowartościowa usługa internetu mobilnego

Tomasz Popielarczyk
Aero2 wprowadza LTE i nowe pakiety. To już pełnowartościowa usługa internetu mobilnego
13

Aero2 poinformowało o rozszerzeniu oferty o nowe pakiety danych. Jednocześnie usługa przechodzi na łączność LTE, dzięki czemu całkowicie zniesiono limit prędkości przesyłania danych. Tym sposobem stała się ona bardzo konkurencyjna względem innych ofert. Głównym problemem Aero2 do tej pory była pr...

Aero2 poinformowało o rozszerzeniu oferty o nowe pakiety danych. Jednocześnie usługa przechodzi na łączność LTE, dzięki czemu całkowicie zniesiono limit prędkości przesyłania danych. Tym sposobem stała się ona bardzo konkurencyjna względem innych ofert.

Głównym problemem Aero2 do tej pory była przepustowość. Użytkownicy mogli liczyć na prędkość przesyłania rzędu 512 Kb/s lub 3 Mb/s. Było to zależne od wykupionego pakietu danych. Teraz użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup pakietów AeroMax mogą liczyć na maksymalną dostępną prędkość, jaką może zaoferować LTE. Aero2 nie będzie tym samym sztucznie ograniczać naszego połączenia. To świetna wiadomość, szczególnie, że ceny nie ulegają zmianie. Warto dodać, że LTE w Aero2 bazuje na tych samych BTS-ach co Plus (w końcu obie spółki są mocno powiązane), a więc nie powinniśmy się obawiać złego zasięgu.

Zamiast tego w ofercie pojawiają się nowe pakiety danych. AeroMax2 dostarczają codziennie 1 lub 3 GB danych, ale są ważne tylko przez 10 dni. Zapłacimy za nie odpowiednio 19 zł i 49 zł. W sumie zatem otrzymujemy 10 i 30 GB. Nie jestem jednak do końca przekonany do tego pomysłu i nie jest on szczególnie atrakcyjny, biorąc pod uwagę czas ważności.

Podobnie wyglądają nowe pakiety Max 3, 6 oraz 9. Jak wskazują nazwy, w ich ramach otrzymujemy 3, 6 lub 9 GB danych. Czas ważności pakietów jednak również nie zachwyca, bo wynosi 5, 10 lub 15 dni. Lepiej za to wyglądają ich ceny: 8, 14 oraz 18 złotych. Wygląda to jak swoiste koło ratunkowe dla osób, którym skończył się transfer, ale nie chcą kupować dużej paczki danych z długim okresem ważności, bo jej nie wykorzystają.

Oczywiście w dalszym ciągu dostępne są pakiety Aero Mini oferujące prędkość transferu 512 Kb/s. To najtańsza propozycja przeznaczona dla osób, które nie korzystają zbyt intensywnie z sieci, a przy tym nie chcą wpisywać frustrujących kodów captcha. A dodajmy jeszcze do tego, że Aero2 ma udostępniać bezpłatny dostęp do internetu aż do 21 grudnia 2016 roku.

Aero2 staje się coraz bardziej atrakcyjną i wszechstronną propozycją dla właściwie każdego. Nie jesteśmy zobowiązani żadną umową i nie musimy dbać o ważność naszego konta. Zamiast tego kupujemy pakiety wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Dzięki wprowadzeniu nowych ofert, Aero2 może być tanią alternatywą dla domowego łącza w sytuacjach awarii lub chociażby służyć nam podczas kilkudniowych wyjazdów.

Oczywiście ciągle nie jest to propozycja bezkonkurencyjna - szczególnie, jeśli zestawimy ceny oraz pakiety z nowymi ofertami na kartę (możecie to sobie łatwo porównać w naszej tabeli). Dzięki zniesieniu limitów i wprowadzeniu LTE staje się jednak idealnym kandydatem na "internet zastępczy" w np. tablecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu