Aplikacje webowe

Jak szybko przeprowadzić się na inny dysk w chmurze? Poznajcie Mover.io

Grzegorz Ułan
Jak szybko przeprowadzić się na inny dysk w chmurze? Poznajcie Mover.io
25

Wczorajsza awaria Dropboxa spowodowała zapewne wiele wątpliwości u niektórych użytkowników, co do zasadności trzymania wszystkich swoich plików w tylko jednym miejscu w sieci. Jeden z naszych Czytelników, który lubi placki, zadał pytanie pod wspomnianym wpisem właśnie w tym temacie, a mianowicie, ja...

Wczorajsza awaria Dropboxa spowodowała zapewne wiele wątpliwości u niektórych użytkowników, co do zasadności trzymania wszystkich swoich plików w tylko jednym miejscu w sieci. Jeden z naszych Czytelników, który lubi placki, zadał pytanie pod wspomnianym wpisem właśnie w tym temacie, a mianowicie, jak przenieść wszystkie swoje pliki z jednego dysku na drugi, bez pośredników.

Znalazłem tylko jedną - Mover. Wprawdzie odbywa się to za pośrednictwem tego serwisu, ale ma też swoje zalety w postaci braku zużycia transferu danych. Nie wszyscy korzystają z nielimitowanego internetu, więc tym bardziej docenią taką opcję.

Do wyboru mamy wiele możliwości takiego transferu, począwszy od wszystkich popularnych dysków sieciowych poprzez transfer baz danych MySQL pomiędzy serwerami na wybranych hostingach, a kończąc na własnym serwerze przy wykorzystaniu FTP. W darmowej wersji mamy możliwość przeniesienia do 10GB danych.

W pierwszej kolejności musimy wybrać dane źródłowe, no i miejsce gdzie chcemy je przenieść. W testowym transferze wybrałem pliki w Dropboxie i SugarSync, jako docelowe miejsce transferu.

Po autoryzowaniu obu serwisów pozostaje jeszcze potwierdzenie wyboru i cała paczka danych rusza w podróż do nowego miejsca.

Swój transfer rozpocząłem wczoraj o 17:15, a całość przeprowadzki zakończyła się po 4 godzinach. Przy czym zaznaczam, że w tym czasie transfer odbywał się po stronie samego serwisu, nie obciążając mojego własnego, ani w ilości pobieranych danych ani nie powodując obciążenia czy spowolnienia pracy.

To oczywiście rozwiązanie tylko dla osób, które nie chcą się martwić o zużycie swojego transferu danych. Dla osób, dla których to nie problem, pozostaje zainstalowanie aplikacji wybranych dysków sieciowych lokalnie. Zarówno źródłowego jak i docelowego oraz zwykłe przekopiowanie swoich plików z jednego na drugi bądź też przy pomocy programu Filezilla na swój własny serwer.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

transferdyski sieciowe