Poradniki

Jak skasować konto na WhatsApp? Poradnik krok po kroku

Kamil Świtalski
Jak skasować konto na WhatsApp? Poradnik krok po kroku
0

Jak skasować konto na WhatsApp? Wszystko co musisz wiedzieć - poradnik krok po kroku.

WhatsApp w ostatnich tygodniach cieszy się wyjątkowo złą sławą. Pierwsza faza ucieczek z rąk komunikatora rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy jego twórcy przedstawili nowy regulamin. Ale ostatnie informacje nie napawają optymizmem, w końcu albo zaakceptujesz nowy regulamin, albo WhatsApp utnie Ci dostęp do części funkcji. Dlatego wielu użytkowników wciąż decyduje się porzucić należący do Facebooka komunikator i skorzystać z alternatywy. Przed zniknięciem warto jednak nie tylko usunąć samą aplikację, ale też skasować konto WhatsApp. Jak to zrobić?

Kasowanie konta WhatsApp - przewodnik krok po kroku

Usunięcie konta WhatsApp nie jest trudne. Aby skasować konto WhatsApp należy przejść do opcji (które, w zależności od systemu i wersji komunikatora, mogą skrywać się pod symbolem trzech kropek). Następnie przechodzimy do zakładki Ustawienia -> Konto -> Usuń konto. Teraz każdy z użytkowników musi wpisać swój numer telefonu (pamiętajcie o pełny formacie międzynarodowym, czyli dla Polski będzie to +48 — ale prawdopodobnie będzie to już automatycznie ustawione przez aplikację) oraz skorzystać z polecenia Usuń Konto. Gotowe — tak łatwo można skasować konto WhatsApp!

Zobacz też: Każdy może zobaczyć czy rozmawiasz na WhatsApp. Porażające „niedopatrzenie” twórców komunikatora

Usuwanie konta WhatsApp — o czym należy pamiętać?

Twórcy w odpowiedniej zakładce aplikacji informują o konsekwencjach usunięcia konta — a należy do niej nie tylko skasowanie naszego konta, ale także całej historii wiadomości, automatyczne usunięcie z grup do których należy oraz usunięcie kopii zapasowej z dysku Google. Na stronie pomocy komunikatora czytamy także, że po usunięciu konta:

  • Nie odzyskasz dostępu do swojego konta.
  • Usunięcie Twoich danych WhatsApp może potrwać do 90 dni od rozpoczęcia procesu kasowania. Po upływie 90 dni kopie Twoich danych mogą również pozostać na serwerach zapasowych wykorzystywanych do odzyskiwania informacji w przypadku awarii, błędu oprogramowania lub innego wydarzenia mogącego spowodować utratę danych. Przez ten czas nie będzie można uzyskać dostępu do swoich danych w WhatsApp.
  • Nie wpływa to na informacje odnoszące się do grup przez Ciebie utworzonych ani na informacje, które posiadają inni użytkownicy, np. kopie wysłanych im wiadomości.
  • Kopie niektórych plików, takich jak zapisy dziennika, mogą pozostać w naszej bazie danych, ale nie są powiązane z osobistymi identyfikatorami.
  • Możemy zatrzymać Twoje dane z powodów prawnych (np. kradzieży tożsamości i innych nielegalnych działań).
  • Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z sekcją Prawo i ochrona w naszej Polityce prywatności.
  • Twoje informacje współdzielone z innymi firmami należącymi do Facebookatakże zostaną usunięte.

Należy się z tym liczyć przed podjęciem decyzji o tym, że chcemy skasować konto WhatsApp. Nie jest to jego usypianie czy dezaktywacja, jak ma to miejsce w przypadku Facebooka lub Instagramu — trzeba więc liczyć się z tym, że nie odzyskamy już dostępu do tamtejszych danych bo wszystko — łącznie z kontem — zostanie bezpowrotnie skasowane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu