Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Jak rozpoczynać swoją mobilną przygodę, to tylko z Plusem

GU
Grzegorz Ułan
16

Nie, to nie jest hasło reklamowe Plusa ani tekst sponsorowany, coby uprzedzić Wasze komentarze:). Okazuje się, że Plus właśnie budzi się z długiego snu (gdyby nie siatkówka wielu z nas przestałoby kojarzyć tę sieć) i dwa dni temu udostępnił dość rewolucyjną ofertę na polskim rynku telekomunikacyjn...


Nie, to nie jest hasło reklamowe Plusa ani tekst sponsorowany, coby uprzedzić Wasze komentarze:). Okazuje się, że Plus właśnie budzi się z długiego snu (gdyby nie siatkówka wielu z nas przestałoby kojarzyć tę sieć) i dwa dni temu udostępnił dość rewolucyjną ofertę na polskim rynku telekomunikacyjnych. Jak to zwykle bywa w przypadku takich ofert jednego z telekomów, dzień lub dwa po pozostałe przedstawiają swoistą kalkę takiej oferty.

Wyjątkowo do dziś nic takiego nie nastąpiło (albo czegoś nie dopatrzyłem albo nie obnoszą się aż tak ze swoją propozycją, poprawcie mnie jeśli się mylę), więc przyjrzyjmy się samej ofercie Plusa - może nie jest na tyle atrakcyjna, by ją kopiować?

Znane są już oferty u wszystkich operatorów, gdzie wraz z mobilnym internetem dostajemy laptop lub tablet za "1 zł". Plus poszedł odrobinę dalej i w swojej ofercie proponuje tablet i smartfon w jednym abonamencie.

Do wyboru mamy dwa telefony - Samsung Galaxy mini 2 oraz i Sony Xperia J. Do każdego z nich dostajemy Tablet MODECOM FreeTAB 9701. Rynkowa cena zestawu z Samsungiem to 1 718 zł, a z Sony - 2 388 zł. Zobaczmy, jak to się przedstawia cenowo w abonamencie:

Na pierwszy rzut oka, oferta nad wyraz atrakcyjna - "w abonamencie 59,90zł w kontrakcie na 36 miesięcy" mamy cały zestaw. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Jak mobilny zestaw, to i mobilny internet potrzebny, a tu już nie jest tak kolorowo. 1,5 GB i to dodatkowo płatne po 3 miesiącach - 20 zł/miesiąc. Jakiś czas temu za podobną cenę miałem 2GB w Orange i to do wykorzystania tylko na smartfonie. Przy normalnym korzystaniu, bez obawy o przekroczenie limitu, miesięcznie "schodziło" mi średnio nieco ponad 1GB. W przypadku, gdy w grę wchodzi jeszcze tablet, to zdecydowanie za mało.

Więc, aby móc swobodnie korzystać z tej oferty musimy wybrać najdroższą opcję 79,90 (tu już kontrakt tylko na 24 miesiące), każdy z zestawów za złotówkę, 2GB za 20 zł. W cenie mamy wtedy nielimitowane rozmowy w Plusie przez całą dobę i 400 minut (jak przenosimy numer - 600) do wszystkich sieci. Łącznie, przez cały okres obowiązywania umowy, mamy tablet i telefon w abonamencie za 100 zł.

Oferta dla firm przedstawia się podobnie cenowo

Powiem tak, sam obecnie korzystam z podobnej oferty, w podobnej cenie, bez tabletu, którego jednak już miałem wcześniej. Jeśli miałbym teraz zaczynać swoją przygodę mobilną, nowy telefon, tablet i internet mobilny, taka oferta mocno by mnie przyciągnęła. Nie wiem natomiast, czy na tyle, by zmieniać operatora. Dziwi mnie, że oferta skierowana jest tylko dla nowych klientów (nowy numer lub przenoszony od innych operatorów), a przecież to też świetna opcja na zatrzymanie swoich, dotychczasowych.Być może pozostali operatorzy przygotują podobną ofertę dla wszystkich klientów. - Oferta dla obecnych klientów Plus GSM.

Szczegóły oferty w opcji MixPlus oraz dla Firm.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobileplus