4

Jak przesłać nasze Buzz-y na Twittera?

Jeśli uważacie, że Google Buzz będzie waszym głównym narzędziem do komunikacji, mikroblogowania i tym podobnych aktywności to w bardzo łatwy sposób można ustawić aby informacje z tego miejsca pojawiały się również na Twitterze (który moim zdaniem nie jest miejscem do dyskusji tylko bardziej do ogłaszania i informowania). Z pomocą przy połączeniu Buzz-a z Twitterem przychodzi […]

Jeśli uważacie, że Google Buzz będzie waszym głównym narzędziem do komunikacji, mikroblogowania i tym podobnych aktywności to w bardzo łatwy sposób można ustawić aby informacje z tego miejsca pojawiały się również na Twitterze (który moim zdaniem nie jest miejscem do dyskusji tylko bardziej do ogłaszania i informowania).

Z pomocą przy połączeniu Buzz-a z Twitterem przychodzi serwis reader2twitter.appspot.com. W pierwszym kroku musimy udać się pod adres http://reader2twitter.appspot.com/buzz i oczywiście zalogować się do Twittera oraz zezwolić aplikacji na dostęp do naszych danych. W tym momencie występuje pewien mały bug – otóż przy powrocie do serwisu reader2twitter trzeba ręcznie ponownie wprowadzić adres http://reader2twitter.appspot.com/buzz.Ostatnim krokiem jest wprowadzenie w pole Google Profile Number ID numeru naszego publicznego profilu w Google. W celu znalezienia tego numeru musimy wejść w edycję konta Google a następnie w lewym dolnym rogu w sekcji „adres URL profilu” wybrać opcję „zobacz inne opcje”. Zobaczymy wtedy nasz numer profilu Google.

Po wprowadzeniu numeru profilu Google w reader2twitter należy upewnić się jeszcze, że opcja „sync” ustawiona jest na „on”. Następnie zapisujemy ustawienia i to już koniec. Od tego momentu każdy nasz wpis na Buzz pojawi się również na Twitterze – oczywiście będzie to tylko pierwsz 140 znaków wraz z linkiem do wpisu na buzz. Warto też pamiętać, że jedynie informacje napisane bezpośrednio w Buzz będą przesyłane na Twittera.

Informacja znaleziona na blogu louisgray.com