Świat

Jak przesłać nasze Buzz-y na Twittera?

Grzegorz Marczak
Jak przesłać nasze Buzz-y na Twittera?
4

Jeśli uważacie, że Google Buzz będzie waszym głównym narzędziem do komunikacji, mikroblogowania i tym podobnych aktywności to w bardzo łatwy sposób można ustawić aby informacje z tego miejsca pojawiały się również na Twitterze (który moim zdaniem nie jest miejscem do dyskusji tylko bardziej do ogłas...

Jeśli uważacie, że Google Buzz będzie waszym głównym narzędziem do komunikacji, mikroblogowania i tym podobnych aktywności to w bardzo łatwy sposób można ustawić aby informacje z tego miejsca pojawiały się również na Twitterze (który moim zdaniem nie jest miejscem do dyskusji tylko bardziej do ogłaszania i informowania).

Z pomocą przy połączeniu Buzz-a z Twitterem przychodzi serwis reader2twitter.appspot.com. W pierwszym kroku musimy udać się pod adres http://reader2twitter.appspot.com/buzz i oczywiście zalogować się do Twittera oraz zezwolić aplikacji na dostęp do naszych danych. W tym momencie występuje pewien mały bug - otóż przy powrocie do serwisu reader2twitter trzeba ręcznie ponownie wprowadzić adres http://reader2twitter.appspot.com/buzz.Ostatnim krokiem jest wprowadzenie w pole Google Profile Number ID numeru naszego publicznego profilu w Google. W celu znalezienia tego numeru musimy wejść w edycję konta Google a następnie w lewym dolnym rogu w sekcji "adres URL profilu" wybrać opcję "zobacz inne opcje". Zobaczymy wtedy nasz numer profilu Google.

Po wprowadzeniu numeru profilu Google w reader2twitter należy upewnić się jeszcze, że opcja "sync" ustawiona jest na "on". Następnie zapisujemy ustawienia i to już koniec. Od tego momentu każdy nasz wpis na Buzz pojawi się również na Twitterze - oczywiście będzie to tylko pierwsz 140 znaków wraz z linkiem do wpisu na buzz. Warto też pamiętać, że jedynie informacje napisane bezpośrednio w Buzz będą przesyłane na Twittera.

Informacja znaleziona na blogu louisgray.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleTwitterbuzz