181

Jak przenosić numer, to tylko do Virgin Mobile?

Obecnie korzystam z oferty abonamentowej w Orange, ale praktycznie od połowy okresu jej obowiązywania rozglądam się za ofertą bez umowy i już na początku czerwca będę mógł się uwolnić i skorzystać z jednej z dostępnych ofert bez długoterminowych cyrografów. Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji, już od jakiegoś czasu zdecydowany byłem na njumobile z rachunkiem za […]

Obecnie korzystam z oferty abonamentowej w Orange, ale praktycznie od połowy okresu jej obowiązywania rozglądam się za ofertą bez umowy i już na początku czerwca będę mógł się uwolnić i skorzystać z jednej z dostępnych ofert bez długoterminowych cyrografów.

Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji, już od jakiegoś czasu zdecydowany byłem na njumobile z rachunkiem za 39 zł. Mam tu nielimitowane rozmowy ze wszystkimi, SMS-y i MMS-y również plus 2 GB transferu danych. Czego chcieć więcej?:)

Screenshot 2015-04-02 at 09.47.16

Pozostała jeszcze kwestia techniczna, związana z przeniesieniem numeru, który chce zachować, a ściślej kiedy to zrobić? Umowa kończy mi się 12 czerwca, Orange tak rozłożył karę za zerwanie umowy, by czasem nie opłacałoby mi się zrobić tego wcześniej.

Screenshot 2015-04-02 at 09.55.01

Więc, czy procedurę przeniesienia numeru rozpocząć teraz, miesiąc przed czy może z chwilą zakończenia umowy z obowiązywaniem na koniec bieżącego okresu rozliczeniowego (25 każdego miesiąca)? Na forum nju znalazłem różne opinie i różne przygody z tym związane.

Niektórym mimo obietnic, że obejdzie się bez kar i w odpowiednim momencie przeniosą, okazywało się, że ktoś nie wytrzymał i nacisnął przycisk wcześniej i karę naliczono. No właśnie, forum, doświadczenie użytkowników, infolinia to niezbyt miarodajny czynnik, który należałoby brać pod uwagę w tej kwestii. Ilu ludzi tyle opinii i różnych zdarzeń.

W przypadku, kiedy oferta dostępna jest jedynie przez Internet, warto by było bardziej ułatwić to użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy przenoszą numer, a takich jest chyba sporo. Na stronie nju możemy jedynie wybrać opcję przeniesienia, dostępną taryfę i niech się dzieje, co chce.

Screenshot 2015-04-02 at 10.21.26

Ale nie wszędzie tak jest, przy okazji zmiany oferty w Virgin Mobile (#PEŁENLUZ teraz ma rozmowy bez limitu po sieci za 19 zł), zajrzałem jak to jest rozwiązane u tego operatora.

Screenshot 2015-04-02 at 10.06.37

I tu wielkie zaskoczenie, nie tylko możemy wybrać obecnego operatora, ale co najważniejsze dla mnie, konkretny termin przeniesienia numeru. Jest to o tyle istotne, że mamy to „na papierze”, nie musimy martwić się o jakiś błąd kogoś na infolinii, czy szukać różnych porad na forach. Konkret.

Screenshot 2015-04-02 at 10.08.24

Screenshot 2015-04-02 at 10.08.36

Screenshot 2015-04-02 at 10.08.47

Do tego oferta równie ciekawa jak w nju, o ile nie ciekawsza. Kusi mnie teraz ta opcja dla przenoszących numer za 49 zł i 10 GB transferu, gdzie już nie trzeba się martwić na koniec okresu, że z 2 GB zostało niewiele do wykorzystania i poleganiu jedynie na WiFi.

Jedyne, co mnie powstrzymuje jeszcze przed Virgin, to zasięg Playa, to już urosło do legendy przenoszonej z ust do ust, z komentarza na komentarz. Zastanawiam się, czy rzeczywiście tak źle jest z tym zasięgiem Playa (nie mówię tu o jakimś przełączaniu operatorów w ustawieniach, nie chcę się w to bawić). W Orange nie narzekam na zasięg, zwykle mam dostępne LTE, poza miastem H im dalej w las bywa, że leci już po EDGE. Dajcie proszę znać w komentarzach, jakie są Wasze doświadczenia z zasięgiem w Virgin Mobile/Play.

Foto SIM card on the smart phone via Shutterstock.