Poradniki

Jak grać w gry z Xbox Game Pass na smartfonie z Android i iOS

Błażej Wojciechowski
Jak grać w gry z Xbox Game Pass na smartfonie z Android i iOS
0

Chcecie cieszyć się graniem w gry z Xbox Game Pass na smartfonie, lecz nie wiecie, jak to zrobić? Po przeczytaniu tego poradnika wszystko będzie dla Was jasne.

Chociaż granie w chmurze z gry z katalogu Xbox Game Pass kojarzy się głównie z PC i konsolami, to należy pamiętać, że mamy również możliwość grania w chmurze na telewizorach czy smartfonach. Dedykowane aplikacja na niektórych Smart TV pozwalają na cieszenie się najnowszymi produkcjami bez żadnego dodatkowego sprzętu poza kontrolerem — i chociaż takie rozwiązanie naturalnie ma pewne ograniczenia i nie oferuje takiej jakości, jak włączenie gry na konsoli nowej generacji, to spełni oczekiwania większości użytkowników.

Należy jednak również pamiętać, że Game Pass działa także na smartfonach i tabletach — i co najważniejsze, nie we wszystkich gier niezbędne jest podłączenie pada, gdyż niektóre produkcje oferują sterowanie dotykowe. Tyczy się to między innymi takich tytułów jak Psychonauts 2, Assassin’s Creed Odyssey, DIRT 5, Need for Speed Heat, Dragon Age 2, Fortnite, Halo, Immortals Fenyx Rising, Yakuza, Star Wars Squadrons czy nawet Hellblade: Senua’s Sacrifice. Ciekawych propozycji jest zatem naprawdę sporo — przejdźmy więc do tego, co należy zrobić, żeby cieszyć się rozgrywką na urządzeniach mobilnych.

Jak grać w gry z Xbox Game Pass na smartfonie z Android?

Game Pass na Androidzie — to możliwe, i to bez najmniejszego problemu. Proces ten na smartfonach działających na systemie od Google jest niezwykle prosty i przyjemny. Najpierw oczywiście musimy udać się do sklepu Google Play, gdzie należy wyszukać aplikację Xbox Game Pass i rozpocząć jej pobieranie.

Kiedy to zrobimy, należy zalogować się na swoje konto Microsoft z aktywną subskrypcją Xbox Game Pass — ewentualnie utworzyć nowe konto i dopiero zdecydować się na zakup abonamentu.

W tej chwili cały katalog gier stoi przed nami otworem, a nam nie pozostaje nic innego, jak wybrać ulubioną grę, kliknąć w „Graj” i cieszyć się rozgrywką w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. W przypadku urządzeń z Androidem jest to niezwykle prosta i przyjemna procedura.

Jak grać w gry z Xbox Game Pass na iPhone i iPad?

Xbox Game Pass na iOS i iPadOS — tutaj sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana, lecz nie niemożliwa do rozwiązania. Nie możesz odpalić gier z Game Passa na iPhonie? Pomożemy Ci rozwiązać problem.

W App Store oczywiście jest dostępna ta sama aplikacja, w której logujemy się dokładnie tak samo, a wszystko wygląda identycznie — niestety jednak Apple nie pozwala na granie w chmurze z poziomu aplikacji. To jednak nie oznacza, że na iPhone nie da się grać w gry z katalogu Game Pass.

Do wszystkiego musimy użyć przeglądarki Safari, która pozwala na utworzenie wygodnego i szybkiego dostępu z poziomu ekranu głównego. Najpierw więc musimy odwiedzić witrynę xbox.com/play na naszym telefonie lub tablecie z nadgryzionym jabłkiem na pleckach.

W tym miejscu należy wybrać opcję Udostępnij, znajdującą się na samym środku dolnego paska. Następnie musimy zescrollować nieco niżej i wybrać opcję „Do ekrany początk.”, następnie zatwierdzając nasze działanie przyciskiem „Dodaj” w prawym górnym rogu ekranu.

W tym momencie na ekranie głównym utworzył się skrót do katalogu gier Game Pass, który działa jak dedykowana aplikacja i pozwala nam na swobodne granie. Jest to więc również proste, lecz nieco zagmatwane i nieco mylące rozwiązanie. W tym miejscu należy zalogować się na swoje konto Microsoft i… gotowe!

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu