Telewizja

Jacek Kurski uważa, że to reklamy są powodem spadku oglądalności TVP Info

Grzegorz Ułan
Jacek Kurski uważa, że to reklamy są powodem spadku oglądalności TVP Info
96

To chyba najbardziej odrealniona instytucja w obecnej rzeczywistości w naszym kraju. Wszyscy widzimy, że spada im oglądalność, maleją w pływy, ale litości, wszyscy też wiemy dlaczego.

A co mówi Jacek Kurski na to? W rozmowie z Wirtualnemedia.pl, tłumaczy usilnie, że to reklamy są powodem odpływu widzów z TVP.info:

Uruchomienie większych pieniędzy z abonamentu pozwoli także zdecydowanie ograniczyć liczbę reklam w TVP Info. Będę chciał radykalnie ograniczyć tam reklamy. Chciałbym uniknąć wrażenia śmietnika reklamowego, jaki teraz się wytwarza u odbiorcy. Tych reklam jest tam tak dużo, że widownia nam odpływa.

Jak dla mnie to zwykła ignorancja. Powiecie, że kiedyś też tak było, za poprzednich rządzących, owszem, ale takie Wiadomości dało się oglądać, starali się przynajmniej być obiektywni, tak po dziennikarsku. Sam fakt odpływu z publicznej telewizji najlepszych dziennikarzy, świadczy o tym, że tam naprawdę jest źle.

Teraz jak włączę czasem Wiadomości, to po prostu nie dowierzam. Czy oni naprawdę myślą, że tego nikt nie zauważa? I jeszcze ten abonament próbują wcisnąć tym ludziom, którzy mają przecież już tego dosyć.

W podobnym tonie wypowiada się przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański:

Uchylanie się od płacenia abonamentu uznał za "strzelanie sobie samemu w stopę". Ludzie nie będą mieli bowiem gwarancji, że telewizja i radio publiczne oraz Polska Agencja Prasowa będą przedstawiały realny stan rzeczy, ale będą musiały uganiać się za sensacją, żeby mieć reklamodawców. Mówił też, że projekt uszczelnienia opłat abonamentowych trafi w najbliższych dniach do parlamentu.Tam będzie rozpatrywany przez komisje i na pewno wejdzie w życie. Oczywiście, może być w pewien sposób zmodyfikowany. Źródło: Wirtualnemedia.pl

Przedstawianie jedynego słusznego punktu widzenia, czyli tego sfokusowanego na partię rządzącą, pomijanie istotnych faktów, wydarzeń, to nie jest przedstawianie realnego stanu rzeczy. Powiedzmy to wyraźnie, to jest zaklinanie rzeczywistości i ogłupianie społeczeństwa. Mam nadzieję, że wszyscy to widzą, wręcz nie wyobrażam sobie, by tak nie było. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że dostaną ten zastrzyk gotówki. Jacek Kurski przekonuje, że w pierwszej kolejności większe wpływy z abonamentu przeznaczone zostaną na rozwój ośrodków regionalnych, bo obecnie nadają w standardzie SD, pytam tylko, co to zmieni, że ta sama papka będzie wyświetlana ludziom w Full HD?

Jak tak patrzę, analizuje, obserwując to wszystko od kilku miesięcy, ogarnia mnie już taka bezsilność, że brak słów. Wszystkie ważne w branży instytucje w tym kraju były przeciwne nowej ustawie abonamentowej, różnego rodzaju badania, sondaże, wskazują, że społeczeństwo jest również przeciwne. Nic to nie daje, w czerwcu trafi do sejmu nowelizacja ustawy w pierwotnym kształcie, szybko uchwalą i od wakacji wszyscy klienci kablówek i platform satelitarnych trafią do rejestrów Poczty Polskiej, będą musieli płacić na to wszystko. Podobnie było z ustawą antyterrorystyczną, głosy sprzeciwu na nic się zdały. Wszystko przechodzi, nic nie można zrobić, co będzie dalej? Strach już nawet prognozować, by nie podsuwać im nowych pomysłów.

Photo: karelind/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot