Ciekawe strony

Klasyczny iPod w przeglądarce, do którego podłączysz popularne usługi streamingowe

Kamil Świtalski
Klasyczny iPod w przeglądarce, do którego podłączysz popularne usługi streamingowe
5

Tęsknicie za stary, poczciwym, klasycznym iPodem? Ta strona internetowa pozwoli Wam na nostalgiczną podróż do czasów, w których wszystko było łatwiejsze i prostsze - i to z Apple Music lub Spotify w roli głównej!

iPod to jeden z tych rozdziałów w technologicznym świecie, który z sympatią wspominają nawet ludzie, którym z Apple wyjątkowo nie po drodze. W ofercie ostał się już wyłącznie iPod Touch, któremu zdecydowanie bliżej do iPhone'a, niż iPoda który zrewolucjonizował rynek odtwarzaczy muzyki. Co jakiś czas pojawiają się plotki, które dają nadzieję na powrót kultowego odtwarzacza - niestety, póki co na nadziejach się kończy. Ale na otarcie łez dostajemy takie ociekające nostalgią projekty jak iPod w przeglądarce, który znajdziemy pod adresem https://tannerv.com/ipod!

iPod w przeglądarce - nostalgiczny powrót do klasycznego odtwarzacza z Apple Music i Spotify w zanadrzu

Aby móc skorzystać z webowej wersji odtwarza iPod niezbędne będzie zalogowanie się do Apple Music lub Spotify — i odpowiednią opcję ku temu znaleźć można w menu odtwarzacza. Takowy działa zarówno na ekranach dotykowych, jak i na komputerze — chociaż nie ukrywam, że charakterystyczne sterowanie dużo lepiej wypada na dotyku, niż na komputerowym touchpadzie. Warto jednak zaznaczyć, że o ile Apple Music nie robi wielkich problemów, o tyle przy próbie połączenia odtwarzacza ze Spotify na przeglądarce Safari - na komputerze przywitał mnie komunikat o niewspieranej przeglądarce. Co ciekawe — takowego nie uświadczyłem na smartfonie, gdzie też korzystam z przeglądarki Apple. Na komputerze jednak należy skorzystać z Chrome.

Po podłączeniu, można - jak za starych, dobrych, czasów - wybierać muzykę, grać i słuchać. Taki mały wehikuł czasu dla wszystkich, w opinii których kiedyś było lepiej — albo po prostu tęsknią za tym kreatywnym interfejsem i najlepszym odtwarzaczem muzycznym, jaki kiedykolwiek mieli. Mała rzecz, a cieszy :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu