Świat

iPod Touch ulubieńcem Mikołaja

Paweł Grzegorz Iwaniuk
iPod Touch ulubieńcem Mikołaja
1

Okres świątecznych zakupów był dla Apple bardzo łaskawy, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również pod względem udziału w rynku. iPhone choć był jednym z bardziej pożądanych świątecznych prezentów, to nie był najlepiej sprzedającym się produktem Apple. Według firmy Net Applications (zajmującej s...

Okres świątecznych zakupów był dla Apple bardzo łaskawy, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również pod względem udziału w rynku. iPhone choć był jednym z bardziej pożądanych świątecznych prezentów, to nie był najlepiej sprzedającym się produktem Apple. Według firmy Net Applications (zajmującej się analizą ruchu w internecie) udział przeglądarki Safari w iPod Touch wzrósł z 0.05% (środek grudnia) do 0.21% w dniu Bożego Narodzenia, a w dniach kolejnych utrzymał się na poziomie 0.16%.

Jeśli natomiast chodzi o iPhone 3G, udział tego telefonu w rynku przeglądarek wzrósł z od 0.36% do 0.52% (środek grudnia) do 0.69% w dniu 25 grudnia. Jak możemy wywnioskować na podstawie powyższych danych, odtwarzacz iPod Touch zyskał w te święta wielu nowych nabywców i przegonił iPhone. Czym jest to spowodowane? Otóż multimedialny odtwarzacz Apple sprzedawany jest jako konsola do gier.

O konsolowym kierunku w dystrybucji iPod Touch pisałem niedawno tutaj. Konsole natomiast jak wiadomo, od wielu lat są najpopularniejszym prezentem świątecznym, stąd też Apple próbuje włączyć się do gry uszczknąć kawałek tortu jakim jest rynek gier wideo.

Według sklepu internetowego Amazon, iPod Touch zajął pierwsze w sprzedaży odtwarzaczy mp3 w okresie przed świątecznym. Natomiast tuż przed samymi świętami, amerykańska sieć Walmart wyprzedała cały zapas odtwarzaczy Apple.

A co Wy, dostaliście lub kupiliście pod choinkę? Czy wśród Waszych prezentów były jakieś popularne produkty?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu