Świat

G1 na gwiazdkę dla pracowników Google

Paweł Grzegorz Iwaniuk
G1 na gwiazdkę dla pracowników Google
24

W Stanach Zjednoczonych, świąteczna premia (coś podobnego naszej trzynastej pensji zwanej "trzynastką") jest pewnego rodzaju dobrą tradycją, która motywuje pracowników do dalszej dobrej pracy w nadchodzącym, nowym roku. Kryzys finansowy za oceanem sprawia jednak, że wiele firm musi ciąć koszty i obn...

W Stanach Zjednoczonych, świąteczna premia (coś podobnego naszej trzynastej pensji zwanej "trzynastką") jest pewnego rodzaju dobrą tradycją, która motywuje pracowników do dalszej dobrej pracy w nadchodzącym, nowym roku. Kryzys finansowy za oceanem sprawia jednak, że wiele firm musi ciąć koszty i obniża lub całkowicie rezygnuje z nich. Google natomiast znalazło inny sposób świąteczne nagrody.

Według informacji Silicon Alley Insider, Ci pracownicy amerykańskiego oddziału firmy, którzy normalnie odbierali świąteczną premię wysokości 1000 $, w tym roku otrzymają od firmy telefon HTC G1 z systemem Android działający w T-Mobile.

Za tysiąc dolarów można chyba kupić w USA G1 bez konieczności wiązania się ze wspomnianą siecią? Nie jest to więc bonus wartości premii, ale jak widać, kryzys dotyka nawet tak dużą korporacje jak Google, a może przede wszystkim tego typu firmy?

Ciekawy jestem jaka sytuacja jest w polskim oddziale Google? Czy ktoś z osób czytających Antyweb pracuje w tej firmie? Zachęcam do napisania czegoś na ten temat w komentarzu, chociażby anonimowo. Jeśli natomiast chodzi o Polskę, kryzys jeszcze do nas nie dotarł, dlatego cieszmy się tegorocznymi świętami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu