Apple

iPhone z lepszym zoomem? Być może, ale dopiero w serii 15

Mirosław Mazanec
iPhone z lepszym zoomem? Być może, ale dopiero w serii 15
0

Według analityka Jeffa Pu, co najmniej jeden model iPhone'a 15 wprowadzony na rynek w 2023 r. będzie miał system kamer peryskopowych. To pozwoli na zwiększenie zoomu optycznego.

O sprawie napisał serwis MacRumors. Plotki o tym, że iPhone otrzyma soczewkę peryskopową, pojawiają się w sieci już od 2020 r. Jako pierwszy napisał o tym Ming-Chi Kuo, analityk który już wielokrotnie wykorzystując swoje źródła w azjatyckim łańcuchu dostawców Apple dostarczał cennych i prawdziwych informacji. Początkowo była mowa o serii 14 ale wygląda na to, że trzeba będzie poczekać do iPhone’a 15 Pro w przyszłym roku.

W przypadku systemu peryskopowego światło wpadające do teleobiektywu z tyłu iPhone'a byłoby odbijane przez ustawione pod kątem lustro w kierunku matrycy aparatu. Zmiana kierunku, w którym porusza się światło, pozwoliłaby Apple na dopasowanie dłuższej konfiguracji teleobiektywu wewnątrz iPhone'a, umożliwiając użytkownikom dalsze powiększanie bez rozmycia.

W smartfonach z Androidem w takie obiektywy są wyposażone m.in. Samsung Galaxy S21 Ultra i Huawei P40 Pro+. Oba mają 10-krotny zoom optyczny. iPhone'a 13 Pro są ograniczone do 3-krotnego zoomu optycznego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu