Smartfony

Tego nikt się nie spodziewa po Apple. iPhone XR 2019 będzie zaskoczeniem

Albert Lewandowski
Tego nikt się nie spodziewa po Apple. iPhone XR 2019 będzie zaskoczeniem
106

Do premiery iPhone Xr 2019 zostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz pojawiły się pierwsze grafiki, prezentujące nadchodzący model. Trzeba przyznać, że nie będzie to najładniejszy telefon od Apple w historii.

iPhone Xr 2019 z kosmetycznymi poprawkami

Następca iPhone Xr nie przyniesie ze sobą ogromnych zmian. W zasadzie zauważymy delikatne zmiany, które będą miały przybliżyć ten model do modeli iPhone XI i XI Max. Sama najtańsza propozycja doczeka się również poprawy w kilku aspektach. Szkoda jednak, że bez zmian pozostanie spore wcięcie w ekranie z przodu. Konkurencja pokazuje, że można to zrobić lepiej, lecz Apple najwyraźniej uznało, że ich klienci tego nie potrzebują. Niewątpliwie to spore zaskoczenie.

Bez poważniejszych zmian pozostanie 6,1-calowy ekran IPS. Obudowa również będzie wykonana z tych samych materiałów (szklane plecki, metalowa ramka), a klienci otrzymają do wyboru kilka różnych wariantów kolorystycznych, np. czerwony, niebieski, biały czy żółty. Trudno się dziwić mnogości wersji, skoro dla wielu klientów to jedna z najważniejszych zalet tej linii smartfonów. Całość ma napędzać nowszy układ Apple A13.

Co ciekawe, iPhone Xr 2019 zaoferuje jeszcze pojemniejszą o około 150 mAh baterię w porównaniu do poprzednika, czyli wielkości około 3100 mAh. Zważywszy na to, że starszy model oferował już naprawdę dobre czasy pracy, jego następca może wypaść na tym polu jeszcze lepiej. Cieszyć może również fakt, że tym razem w zestawie od razu będzie dostępna ładowarka 18 W.

Apple wie, jak wywołać dyskusję

Gdyby tego było mało, iPhone XI 2019 przyniesie ze sobą wreszcie podwójny aparat. Moim zdaniem to świetna decyzja firmy i mnie bardzo cieszy, że również w ich najtańszym flagowcu pojawi się taki moduł fotograficzny. Z pewnością pod względem jakości zdjęć czy filmów nie będzie miał się czego wstydzić.

Niestety, za tym wszystkim idzie również nowy wygląd tyłu. Uważam, że tym razem firma się nie popisze i przygotuje coś o dyskusyjnej estetyce. Wielka wysepka z aparatami prezentuje się dosyć słabo, choć i tak tu lepiej wygląda niż w iPhone XI, w którym to pojawią się już trzy oczka. Na pewno będzie to chętnie dyskutowany element. Zabawnie jednak będzie, kiedy inni producenci postanowią pójść tą samą ścieżką i będą kopiować wygląd tego modułu.

Wymiary urządzenia wyniosą: 150,9 x 76 x 8,3 / 9,1 mm (bez / z modułem aparatu). Oficjalna premiera wszystkich nowych iPhone'ów odbędzie się we wrześniu, nie ma co liczyć na obniżki cen czy rewolucyjne nowości. Na pewno nowy iPhone Xr 2019 ma większe szanse na sukces niż poprzednik. Wreszcie zostanie dodany podwójny aparat, a w zestawie będzie ładowarka 18 W. Jestem ciekaw, jak społeczność przyjmie nowy wygląd smartfonów Apple, który będzie trochę odbiegał od tego, co poznaliśmy, choć z drugiej strony niewiele się zmieni. Jedno jest pewne: o nowych iPhone'ach będzie głośno.

Co sądzicie o takim wyglądzie Xr 2019?

źródło: Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu