Mobile

Ci twórcy nie próżnują i idealnie przygotowali się na premierę iPhone X!

Kamil Świtalski
Ci twórcy nie próżnują i idealnie przygotowali się na premierę iPhone X!
2

Dziś wielka premiera iPhone X. Kolejki ustawiły się przed sklepami na całym świecie i nagle okazuje się, że magia Apple działa jak dawniej. Prawdziwe szaleństwo trwa w najlepsze, a tymczasem w AppStorze lądują kolejne aktualizacje aplikacji, których twórcy przygotowali się śpiewająco do premiery nowego urządzenia!

Mimo że podobno Apple się kończy, wyniki firmy mówią zupełnie co innego. Zresztą nie tylko one — kolejki które ustawiły się na całym świecie, znikające w mgnieniu oka pre-ordery, to całe szaleństwo ostatnich tygodni, to nadal odrobina magii Apple, o której chętnie się mówi, a która podobno zanika na naszych oczach. Bo firma nie wprowadza dostatecznie dużo innowacji, bo podejmuje głupie decyzje, no a przede wszystkim brakuje jej wielkiego wodza, jakim niewątpliwie był Steve Jobs. Na dwoje babka wróżyła, jestem jednak przekonany, że oglądając wyniki kwartalne po zestawie wielkich premier nie pozostanie nam nic innego, jak tylko przetrzeć oczy ze zdziwienia. Ale przecież iPhone X to coś zupełnie nowego, sprzęt który wyróżnia nie tylko nowy ekran, ale także nowe możliwości. I cały szereg twórców postanowił nie zwlekać i przygotował aktualizację na wielki dzień premiery.

Aplikacje które już teraz posiadają pełne wsparcie iPhone X

Aktualizacje dla tych aplikacji wyróżniają się przede wszystkim wsparciem  dla nietypowego ekranu najnowszej słuchawki Apple. Ale nie tylko, bo poza zmianą rozmiaru i wycięciem, programy zaczynają też korzystać z nowej metody zabezpieczenia telefonu — FaceID. Oto lista wybranych najlepszych i cieszących się ogromną popularnością gier/aplikacji, które otrzymały stosowną aktualizację. A przecież to dopiero początek napływających do AppStore'a nowości i za kilka dni będzie wielokrotnie dłuższa. Jeżeli odbieracie dziś nowy smartfon Apple, to już teraz spieszcie się pobrać aktualizację m.in.: Alto’s AdventureDarkroomSuper Mario Run1Password 7Nike+ Run ClubDay One journalTweetbot 4EnlightProCam 5Afterlight 2MediumCarrot WeatherPlex czy Fantastical 2. Mało? To rzućcie okiem na przygotowaną przez użytkowników Reddita niezwykle długą listę. Czeka tam masa popularnych tytułów, których wsparcia tak naprawdę nie powinno zabraknąć przy tak ogromnej premierze! Ciekawe ile czasu zabierze reszcie zebranie się w sobie i przygotowanie wersji dla nowej wielkości ekranu. Cóż, nie da się ukryć że ekran iPhone X przez dłuższą chwilę będzie miał niewielką część rynku, więc mniejszym deweloperom... może się to po prostu nie opłacać.

Ta lista to przecież dopiero początek!

Pierwsze wrażenia z iPhone X na AntyWeb pojawią się jeszcze dziś. Raczej nie mam wątpliwości, że aktualizacji największych aplikacji od Google czy Facebooka także doczekamy się w przeciągu najbliższych kilku- kilkunastu godzin. To przecież rzeczy, które będą tłumnie instalowane na odbieranych od dzisiaj słuchawkach. Jeżeli znaleźliście się w gronie szczęśliwców którzy mogą się udać po odbiór zamówionego smartfona, to wyżej czeka na was pełna lista wskazówek co warto zainstalować, aby zobaczyć jak wyglądają i działają aplikacje zaprojektowane z myślą o nowych funkcjach i ekranach w iPhone!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu