Apple

iPhone SE (2020) jeszcze dziś w sklepach? Apple już sprzedaje akcesoria

Kamil Świtalski
iPhone SE (2020) jeszcze dziś w sklepach? Apple już sprzedaje akcesoria
79

Wypatrujecie zapowiadanego od lat taniego iPhone'a? Mam dla was dobre wieści — jeszcze dziś mamy otrzymać oficjalną zapowiedź sprzętu. A póki co — potwierdzeniem jest sprzedaż rozszerzonej gwarancji i ochrony ekranu dla wyczekiwanego iPhone'a SE!

Drugi iPhone SE to tak naprawdę niekończąca się historia, która zaczyna być trochę męcząca. Niby wszyscy wiemy że gdzieś tam budżetowy iPhone powstaje, wiemy że kiedy trafi na rynek to okaże się ogromnym hitem, ale smartfona jak nie było, tak nie ma. Najpierw nazywaliśmy go iPhone SE2, później najprawdziwszą z prawdziwych nazw miał być iPhone 9, a teraz wszystkie znaki na niebie, ziemi oraz Apple Store wskazują, że budżetowy iPhone który trafi na rynek w 2020 roku nazywać się będzie... po prostu iPhone SE (2020).

Zobacz też: iPhone SE 2/iPhone 9 na filmiku. Wierzycie, że to nowy model?

iPhone SE będzie najtańszym iPhonem w ofercie Apple i trafi do niej... jeszcze dziś?

O żadnym innym iPhone nigdy nie pisało się tak dużo, jak o iPhone SE. Bo zawsze ta siódemka, ósemka, dziesiątka czy jedenastka trafiała na rynek jesienią i co najwyżej zaczynała się powoli fala plotek na temat przyszłorocznego modelu. Tutaj napływ informacji trwa nieprzerwanie od kilku lat, a smartfona jak nie było, tak nie ma. Miał pojawić się wiosną 2020 — ale nie trafił do sklepów wraz z iPadem Pro 2020 i odświeżonym Macbookiem Air, więc wielu położyło na nim krzyżyk. Ale jeszcze nie wszystko stracone, bo najwyraźniej urządzenie ma szansę trafić do sklepów jeszcze w kwietniu. A jeszcze dziś, ale odrobinę później, gdy druga półkula się obudzi, mielibyśmy usłyszeć oficjalną zapowiedź urządzenia — i tuż po niej mają też ruszyć zamówienia przedpremierowe.

Informacje te pochodzą bezpośrednio z Apple Store, oficjalnego internetowego sklepu giganta z Cupertino. Tamtejsze szkiełko ochronne na ekran Belkin InvisiGlass Ultra Screen Protection według opisu kompatybilne będzie nie tylko z iPhone 7 i 8, ale także... właśnie SE. Ponadto można też znowu nabyć rozszerzenie gwarancji AppleCare+ dla modelu iPhone'a SE. I raczej nie ma mowy, by chodziło o debiutujący w 2016 roku model, ponieważ ten już dawno zniknął z oferty firmy.

iPhone SE: najbardziej wyczekiwany smartfon

Nie ukrywam, że nie mogę się już doczekać tego urządzenia. Przede wszystkim dlatego, że przez ostatnie lata stale jesteśmy wodzeni za nos w temacie — i nie wiem na ile ostatnie plany zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa, a na ile wszystko idzie zgodnie z tym jak Apple to sobie zaplanowało, ale wiem jedno. iPhone SE powracający do klasycznego przycisku Home, napędzany tym samym procesorem co iPhone 11 (czyli apple'owskim A13) i mniejszego ekranu — ma szansę być prawdziwym hitem. Tym bardziej, że będzie to najtańsze z urządzeń w ofercie producenta. iPhone SE 2020 ma być dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym oraz czerwonym (seria PRODUCT RED) oraz trzech wariantach pamięci: 64GB, 128 GB oraz 256 GB. Jeżeli wierzyć dotychczasowym plotkom, jego cena ma rozpoczynać się od 399 dolarów — czyli, przy odrobinie szczęścia, uda się zamknąć w 2000 złotych...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu