Apple

iPhone 11 teraz może nagrywać wideo dwiema kamerami jednocześnie. To ogrom nowych możliwości!

Weronika Makuch
iPhone 11 teraz może nagrywać wideo dwiema kamerami jednocześnie. To ogrom nowych możliwości!
11

Brakuje wam możliwości nagrywania z dwóch kamer w jednym czasie? To opcja dla was.

Filmic wypuszcza nową aplikację na iOS. Pozwoli ona nagrywać wideo z dwóch kamer jednocześnie. DoubleTake, bo tak nazywa się aplikacja, została po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu. Pozwala na nagrywanie dwóch plików wideo całkiem osobno, z dowolnych kamer, w jakie wyposażony jest iPhone. Pozwala to na przykład na wyświetlanie obrazów obok siebie w formie podzielonego ekranu.

Nagrywanie dwoma kamerami jednocześnie już teraz na iPhone 11

Aplikacja podobno jest łatwa w użyciu. Wszystko zaczyna się od wybrania dwóch kamer. Użytkownik może również wybrać liczbę klatek na sekundę spośród 24, 25 lub 30. Wszystko nagrywane jest w rozdzielczości 1080p - opcja 4K nie jest dostępna. Na koniec wystarczy wybrać sposób wyświetlania obrazu z kamery i... gotowe. Można śmiało rozpocząć nagrywanie. Oprócz opcji podzielonego ekranu aplikacja oferuje wybranie ustawienia wideo warstwowo. Małe, ruchome okienko możemy dowolnie przeciągać po ekranie. Gotowe dzieło eksportowane jest jako jeden plik.

Źródło: The Verge

Nie zabrakło również trybu, który eksportuje dwa osobne pliki w formacie 16:9. Eksport w formacie H.264.mov odbywa się bardzo szybko i bez żadnych przeszkód. U dołu ekranu w aplikacji znajduje się histogram oraz kontrola ostrości i ekspozycji. Co dla niektórych najważniejsze, aplikacja jest darmowa i taka ma pozostać.

iOS 14 (podobno) ma działać nie tylko lepiej, ale też na wyjątkowo długiej liście urządzeń

Sama aplikacja wydaje się ciekawym dodatkiem i formą gadżetu dla wszystkich zainteresowanych kręceniem wideo oraz możliwością własnego telefonu. Nie jest to jednak jedna z tych apek, które każdy powinien obowiązkowo posiadać. W codziennym użytkowaniu raczej się nie przyda. Świat niejednokrotnie jednak udowodnił nam, że za pomocą telefonów można kręcić bardzo ciekawe i piękne rzeczy. Filmowy, do roboty. Zaskoczcie nas swoją pomysłowością! DoubleTake jest już dostępny na urządzenia z systemem iOS 13 w Apple App Store.

 

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu