Moje przemyślenia

iPhone automatycznie spauzuje film, jeśli przestaniesz patrzeć na ekran

MK
Marcin Kamiński
21

Kiedy na rynku debiutował smartfon Samsung Galaxy S4, jedną z jego nowych funkcji było automatyczne pauzowanie filmu w momencie oderwania wzroku od ekranu urządzenia. Teraz taką samą możliwość oferuje iPhone - wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację LookAway Player. Monitoruje ona za pomoc...

Kiedy na rynku debiutował smartfon Samsung Galaxy S4, jedną z jego nowych funkcji było automatyczne pauzowanie filmu w momencie oderwania wzroku od ekranu urządzenia. Teraz taką samą możliwość oferuje iPhone - wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację LookAway Player. Monitoruje ona za pomocą kamery ruch naszej głowy oraz oczu, dając przy tym dodatkową opcję ściszania głosu poprzez wykonanie prostego gestu "ciszej", czyli przyłożenia wyprostowanego palca do ust.

Umiejętność śledzenia ruchu naszych oczu to funkcja, która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla smartfonów marki Samsung. Posiadacze konkurencyjnego telefonu, wyprodukowanego przez Apple, również mogą cieszyć się opcją pauzowania filmu lub wyciszania telefonu za pomocą prostych gestów. Wystarczy w tym celu zainstalować dostępny za darmo w App Store program LookAway Player.

Po uruchomieniu LookAway Player możemy wybrać film z listy najpopularniejszych aktualnych hitów na YouTube lub poszukać konkretnego wideo do obejrzenia. Kiedy przyglądamy się temu, co jest na ekranie telefonu, aplikacja będzie płynnie odtwarzać wybrany film z YT. Gdy jednak kamera zarejestruje, że nasze oczy nie są skierowane na ekran smartfona, LookAway Player automatycznie włączy pauzę i wstrzyma odtwarzanie wideo. Funkcja ta z pewnością przyda się wybranych sytuacjach, np. podczas oglądania filmu w autobusie. Minusem jest niestety przyśpieszone zużycie baterii w trakcie korzystania z LookAway Player.

LookAway Player dzięki wykorzystaniu śledzenia ruchu obrazu za pomocą kamery umieszczonej na przedniej części obudowy telefonu, pozwala również na wyciszenie telefonu za pomocą prostego gestu. Wystarczy w tym celu, w momencie działania aplikacji, zbliżyć wyprostowany palec do ust, wykonując tym samym znany na całym świecie gest "ciszej".

Aby móc korzystać z programu LookAway Player i opcji rozpoznawania ruchu naszych oczu, musimy posiadać iPhone'a 4 lub nowszą generację - najważniejsze, aby telefon wyposażony był w kamerę z przodu, bowiem to ona posłuży do obsługi aplikacji. LookAway Player działa również na iPadzie 2. Aby w pełni cieszyć się nową opcją, warto w opcjach konfiguracji dokonać kalibracji i czułości kamery.

Źródło: igeeksblog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhone