Apple

To będzie mega premiera - aż trzy nowe iPhone'y. Oto co wiemy

Konrad Kozłowski
To będzie mega premiera - aż trzy nowe iPhone'y. Oto co wiemy
86

Przed nami prawdopodobnie najważniejsza premiera tego roku dla Apple. Dziesięciolecie iPhone'a ma przynieść nam aż trzy nowe modele. Oprócz iPhone'a 7S i iPhone'a 7S Plus ujrzymy także rocznicowego iPhone'a 8 - tak twierdzą przecieki. Dzięki nim wiemy o nowych modelach coraz więcej. 

Wydaje się, że o nadchodzących smartfonach Apple wiemy już prawie wszystko, a ostatnie podsumowania oraz zupełnie nowe przecieki stawiają je w bardzo ciekawym świetle. Na przestrzeni ostatnich tygodni w sieci znalazło się wiele zdjęć, filmów i plotek - coraz bardziej prawdopodobny staje się scenariusz, w którym podczas premiery zobaczymy aż trzy nowe modele. Na ich temat wypowiedzieli się już najbardziej skuteczny analityk komentujący działania Apple Ming-Chi Kuo oraz pracownik Bloomberga Mark Gurman zajmujący się podobną tematyką.

W efekcie powstała lista potwierdzająca opublikowane dotychczas informacje, ale pojawiły się też nowe doniesienia, które zaintrygowały nawet mnie. Piszę tak, ponieważ w pewnym momencie straciłem zainteresowanie nowymi modelami, a wszystko przez natłok i sprzeczność rewelacji, które trafiały do sieci - każdy skrawek informacji, nowe etui, rzekoma obudowa. Przyjrzyjmy się jak widzą nowe modele iPhone'ów eksperci.

Nowe iPhone'y - potwierdzone informacje

iPhone 7S i iPhone 7S Plus będą posiadać konstrukcję o tych samych wymiarach, co ich poprzednicy. iPhone 8 będzie się znacząco różnił, ponieważ ma posiadać jeden z najwyższych, jeśli nie najwyższy współczynnik powierzchni ekranu do przedniego panelu. Sprawi to, że ekran o przekątnej 5,8 cala zmieści się w obudowie mniejszej, niż ta od iPhone'a 7S Plus, który posiada ekran 5,5 cala. Co więcej, ekran iPhone'a 8 będzie ekranem OLED, podczas gdy w dwóch pozostałych modelach pojawią się sprawdzone panele LCD.

Niewiele zmieni się w kwestii kamer: iPhone 7S - pojedyncza kamera, 2 GB pamięci RAM; iPhone 7S Plus - podwójny obiektyw, 3GB pamięci RAM. Co z iPhonem 8? Podobnie jak w 7S Plus mają pojawić się dwa obiektywy i 3GB pamięci RAM umożliwiające obsługę wszystkich funkcji aparatu.

iPhone 8 oraz iPhone 7S i iPhone 7S Plus - czego nie wiedzieliśmy do tej pory?

iPhone 8 ma być pozbawiony czytnika Touch ID i nie będzie on zintegrowany z ekranem. Ponad nim znajdą się kamery pozwalające na rozpoznawanie twarzy i to właśnie tak funkcja ma zastąpić czytnik linii papilarnych. Pomimo ciągłego obecności złącza Lightning wszystkie nowe modele będą wspierały funkcję szybkiego ładowania, dzięki obecności odpowiednich komponentów wewnątrz konstrukcji. Nie oznacza to jednak, że w pudełku ze smartfonem znajdą się odpowiednie ładowarki - te oferujące fast-charging mają być sprzedawane osobno. Bezprzewodowe ładowanie również będzie dostępne tylko w przypadku posiadania odpowiednich akcesoriów - ładowarki nieobecnej w pudełku - ale szklana obudowa z metalowymi ramkami umożliwią zastosowanie standardu Qi. iPhone 8 jako jedyny ma posiadać ekran ProMotion, obecny w nowych iPadach, który w zależności od zawartości ekranu dostosowuje częstotliwość odświeżenia.

Wszystkie trzy modele zostaną zaprezentowane jednocześnie, lecz do sprzedaży trafią w różnych okresach. iPhone 7S oraz iPhone 7S Plus będą dostępne jako pierwsze, w okolicach września, natomiast iPhone 8 pojawi się w sklepach nieco później, w okolicach października i listopada.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile