Apple

iPhone 6 z szafirową przednią obudową

Filip Żyro
iPhone 6 z szafirową przednią obudową
48

Maques Brownlee znany amerykański technologiczny Youtuber twierdzi, że wszedł w posiadanie prawdziwego przedniego panelu, który będzie montowany w iPhone'ach szóstej generacji. Jeżeli jest to autentyczna część, a wszystko na to wskazuje, to trzeba przyznać, że Apple po raz kolejny potrafi zaskoczyć....

Maques Brownlee znany amerykański technologiczny Youtuber twierdzi, że wszedł w posiadanie prawdziwego przedniego panelu, który będzie montowany w iPhone'ach szóstej generacji. Jeżeli jest to autentyczna część, a wszystko na to wskazuje, to trzeba przyznać, że Apple po raz kolejny potrafi zaskoczyć.

Na początku chciałem jednak skorzystać z okazji i zwrócić uwagę, że przednia obudowa wygląda dokładnie tak, jak na większości dotychczasowych przecieków. Swego czasu dostało mi się w komentarzach przy okazji artykułu, w którym krytykowałem wygląd nowego smartfona z logiem jabłuszkiem. Główne zarzuty dotyczyły faktu, że krytyka wyglądu urządzenia jest przedwczesna, bowiem to jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Po pierwsze jednak starałem się podkreślić, że opisuje jedynie hipotetyczny wygląd. Po drugie jednak tak naprawdę byłem pewien, że odpowiednio studiując przecieki, da się ustalić, iż niektóre z nich naprawdę pokazują najnowsze urządzenia Apple'a. Mamy 2014 r. co oznacza, że nawet szeregowy pracownik chińskiej fabryki posiada smartfona i jest w stanie przemycić zdjęcia z linii produkcyjnej do sieci. Jedyny argument, który do mnie trafiał to zarzut, że nie wiem jakie materiały wykończeniowe zostaną użyte. Tu rzeczywiście muszę zwrócić honor, bowiem mogłem jedynie przypuszczać, że plotki o szafirowym szkle na przedniej obudowie nie są wyssane z palca.

MKBHD twierdzi, że wszedł w posiadanie autentycznego przedniego panelu iPhone'a, który pochodzi prosto z linii produkcyjnej Apple'a. Jak widać na załączonym filmie, Apple po raz kolejny zamierza zrobić duży krok w technologicznym wyścigu, aby pozostać przed rywalami. Przednia szybka wykonana z szafirowego szkła posiada kilka istotnych zalet.

Po pierwsze cechuje ją niezwykła przejrzystość, która praktycznie w żaden sposób nie wypacza obrazu wyświetlanego na ekranie telefonu.

Po drugie szafir jest niezwykle wytrzymałym minerałem co oznacza, że nie straszne mu wyginanie i upadki. Jak można zobaczyć na filmie, Marques nie był w stanie złamać przedniego panelu, pomimo iż robił co mógł. Ci, którym nader często zdarza się upuszczanie telefonu będą wniebowzięci.

Po trzecie, chyba najważniejsze, niezwykle trudno taki szafirowy panel zarysować. Na warsztat zostały wzięte klucze, a nawet nóż, i pomimo usilnych prób na szkiełku nie udało się pozostawić chociażby małej ryski. Widać jednoznacznie, że szafirowa obudowa jest niezwykle wytrzymała na zarysowania.

https://www.youtube.com/watch?v=5R0_FJ4r73s&list=UUBJycsmduvYEL83R_U4JriQ

Obudowa potwierdza jeszcze jeden fakt. Fani Apple na pewno mogą spodziewać się 4.7 calowego urządzenia, które dostosowane będzie do współczesnych standardów. Trzeba przyznać, że Apple ma prawdopodobnie niejednego asa w rękawie, ciekawe co przygotował jeżeli chodzi o tylny panel.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiOSiPhone 6hotmobile