Apple

Gdy my czekamy na nowe iPody, Apple "aktualizuje" tylko toucha. Jest więcej, za mniej.

Konrad Kozłowski
Gdy my czekamy na nowe iPody, Apple "aktualizuje" tylko toucha. Jest więcej, za mniej.
5

W ciągu dnia mogliście już zapewne przeczytać, że Apple odświeżyło delikatnie ofertę iPodów. Całe to zamieszanie dotyczy modelu touch, który po premierze piątej generacji miał już za sobą tak zwany "facelifting". Tym razem Apple stawia na wszechstronność, ponieważ w ofercie pojawiły się wszystkie tr...

W ciągu dnia mogliście już zapewne przeczytać, że Apple odświeżyło delikatnie ofertę iPodów. Całe to zamieszanie dotyczy modelu touch, który po premierze piątej generacji miał już za sobą tak zwany "facelifting". Tym razem Apple stawia na wszechstronność, ponieważ w ofercie pojawiły się wszystkie trzy wersje pojemnościowe dostępne we wszystkich kolorach.

Od momentu premiery piątej generacji iPod touch już niedługo miną dwa lata. Apple wcale nie kwapi się do pokazania nowych wersji żadnego z odtwarzaczy, a moje ostatnie nadzieje na to, że dojdzie do tego tej jesieni zostały właśnie rozwiane. Jeżeli dziś Apple decyduje się na kolejne zmiany w line-upie najpopularniejszego modelu iPoda, to w mojej ocenie szanse na pojawienie się nowych generacji podczas keynote'ów odbywających się na jesieni spadły niemal do zera.

Na co zdecydowało się Apple? Poprzednim razem zaprezentowany został iPod touch w "uboższej" wersji - pozbawiony był tylnej kamery, a dostępny był tylko w jednym wariancie kolorystycznym z przednim czarnym panelem i srebrną tylną obudową. Wewnątrz znajdowało się tylko 16GB pamięci. Dzisiejsza zmiana również dotyczy modelu o takiej pamięci, lecz Apple tak jakby wykonało ruch w przeciwną stronę. Za mniej dało więcej.

W cene 199 dolarów sprzedawany jest teraz iPod touch o pamięci 16GB, lecz klienci do wyboru maja wszystkie opcje kolorystyczne, a iPod wyposażony jest w tylną kamerę iSight 5Mpx oraz uchwyt na smycz. Uprzątnięty został więc ten cały "bałagan", którego Apple narobiło poprzednim razem. Oferta polskiego sklepu Apple Online Store nie została jeszcze zaktualizowana, więc nie znamy oficjalnych cen. Gdy to się zmieni zaktualizuję ten wpis.

Mając na uwadze obietnicę Eddy'ego Cue, którą złożył podczas rozmowy na konferencji Code, tegoroczna oferta Apple ma być krótko mówiąc najlepsza. Kilka tygodni temu w ciemno obstawiłbym, że modele iPodów doczekaja się nowych generacji, a być może Apple pokusi się o zaprezentowanie czegoś zupełnie nowego. Dziś wcale nie jestem tego taki pewien. Chyba, że za cel obrano opróżnienie magazynów, ponieważ nowe iPody są w drodze...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleipod touchipod