Apple

iPhone 5S zaprezentowany - także w nowych kolorach

Konrad Kozłowski
iPhone 5S zaprezentowany - także w nowych kolorach
72

Zgodnie z przewidywaniami poznaliśmy dzisiaj iPhone 5S - ten od poprzednika różni się wizualnie kilkoma detalami, ale jakże ważnymi. Co najważniejsze oferowany będzie w nowym, złotym kolorze, zaś biały został zastąpiony przez srebrny. Wewnątrz także wiele niespodzianek - jakich? Między innymi 64-bit...

Zgodnie z przewidywaniami poznaliśmy dzisiaj iPhone 5S - ten od poprzednika różni się wizualnie kilkoma detalami, ale jakże ważnymi. Co najważniejsze oferowany będzie w nowym, złotym kolorze, zaś biały został zastąpiony przez srebrny. Wewnątrz także wiele niespodzianek - jakich? Między innymi 64-bitowy procesor.

Na pokładzie iPhone 5S znajdziemy nowy procesor A7 o architekturze 64-bitowej jako pierwszy i jedyny smartfon na świecie. Oczywiście to oznacza także że system iOS7 wspiera tę architekturę, jak również aplikacje stworzone przez Apple. Deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje 64-bitowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by iPhone 5S uruchamiał starsze, 32-bitowe programy. Obsługiwany jest także OpenGL ES 3.0.

Wraz z premierą iPhone 5S w App Store znajdziemy grę Infinity Blade III wykorzystującą w pełni moc nowego smartfona Apple.

Nowością jest M7 - układ odpowiedzialny za obsługę sensorów ruchu jak GPS, żyroskop i akcelerometr. Aplikacje będą dysponowały dostępem do tych informacji, jak np. Nike+ Move, która będzie informowana o tym czy idziemy, jedziemy czy nie poruszamy się.

Bateria ma pozwolić na 10 godzin rozmów korzystając z sieci 3G oraz 10 godzin przeglądania Internetu za pomocą LTE.

Apple ulepszyło także aparat w iPhonie 5S - pięcioelementowy obiektyw z f 2.2., lecz nie zwiększono rozdzielczości zdjęć, ponieważ im większe piksele, tym lepsze zdjęcie,

Kiedy my robimy jedno zdjęcie, telefon wykonuje ich kilka i wybiera to najlepsze. Dzięki ulepszonej lampie LED, z czego jedna ma kolor biały, zaś druga nieco cieplejszą barwą. Dzięki temu, w zależności od sytuacji zastosowana może być jednak z ponad 1000 opcji użycia lamp, by zdjęcie było jak najlepsze.

iPhone 5S posiada opcję nagrywania wideo w 720p przy 120 klatkach na sekundę!

Panoramy wykonywane są w rozdzielczości 28 megapikseli.

Bezpieczeństwo

Touch ID to następca kodu blokady, którego nie używa ponad połowa użytkowników. Chodzi naturalnie o odcisk naszego palca - czytnik ukryty został przycisku Home, zaś ramka wokół niego aktywuje jego działanie. Czytnik działa w każdej orientacji, nie ma potrzeby obracania urządzenia. Przycisk został wykonany z szafiru, więc nie ma możliwości by się porysował.

iPhone 5S to wydatek rzędu 199 dolarów za 16 gigabajtową wersję, 299 dolarów za 32 gigabajty, 399 dolarów za 64 gigabajty. Przy dwuletniej umowie.

Wpis aktualizowany...
Relacja na podstawie The Verge.
Zdjęcia The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleiphone 5s