Felietony

iPhone 5 w Polsce - znamy oficjalne ceny!

Konrad Kozłowski
iPhone 5 w Polsce - znamy oficjalne ceny!
21

Nadszedł dzień 28 września - właśnie dzisiaj iPhone 5 oficjalnie wkracza na polski rynek. Czterech głównych polskich operatorów - Orange, Play, Plus i T-Mobile posiadają już nowy smartfon od Apple w swoich ofertach. Przyjrzyjmy się jakie ceny nam proponują. Jako ostatni swoją ofertę zaprezentował...

Nadszedł dzień 28 września - właśnie dzisiaj iPhone 5 oficjalnie wkracza na polski rynek. Czterech głównych polskich operatorów - Orange, Play, Plus i T-Mobile posiadają już nowy smartfon od Apple w swoich ofertach. Przyjrzyjmy się jakie ceny nam proponują.

Jako ostatni swoją ofertę zaprezentował wczoraj T-Mobile. Jak na razie dostępne są tylko wersje z 16 gigabajtami pamięci wewnętrznej, za to w obydwu kolorach. Umowę z operatorem można podpisać na 24 lub 48 miesięcy, jednak w obydwu wariantach ceny nie są... zachwycające.

Na głównej stronie Plusa od razu zostajemy przywitani informacją, że iPhone 5 dostępny w ofercie tego operatora. Jednak tutaj ta oferta nieco bardziej złożona. Smartfona można nabyć już za złotówkę, w abonamencie 159 złotych, jednak całkowity koszt miesięczny będzie wynosił 299 złotych, ponieważ do kwoty 159 zostanie doliczona ponadto kwota za pakiet internetowy 40GB - taka umowa obowiązywać będzie przez 24 miesiące. Z dokładnymi cennikami można zapoznać się na specjalnej podstronie Plusa.

"Pomarańczowy" operator także oferuje iPhone 5. Telefon dostępny jest w ofercie biznesowej oraz nowych taryfach Smart Plan Multi i Smart Plan Halo w sklepie Orange.

Oferta Play została zaktualizowana dzisiaj rano. Zobaczmy, jak wygląda ona w zestawieniu z konkurencją (klient indywidualny - umowy kolejno na 24, 36 miesięcy).

Co ciekawe Play w nocy z 27 na 28 września zobowiązał się do obniżenia swojej oferty, jeżeli któryś z operatorów zaproponowałby lepsze warunki: "Jeżeli jednak okaże się, że konkurencja da lepszą cenę na te urządzenia w porównywalnym planie taryfowym, to zwrócimy Wam różnicę i przebijamy tę kwotę o 1 zł.".

Przyznam szczerze, że zaproponowane ceny nie powaliły mnie na kolana ale byłem na przygotowany. Jeżeli nie posiada się firmy i nie można wynegocjować naprawdę korzystnych warunków umowy to zakup najnowszych smartfonów z najwyższej półki w abonamencie jest po prostu nieopłacalny.

Naturalnie iPhone 5 można nabyć także w oficjalnym sklepie Apple Store Online Polska. Cena rozpoczyna się od 2849 złotych za wersję 16GB. Dostępne są także pozostałe warianty pojemnościowe: 32GB i 64GB. Ważną informacją jest fakt, że nadal obowiązuje limit dwóch sztuk na każdego klienta.

Grafika: Apple.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneoranget-mobileplusPlay