Moje przemyślenia

Play podaje ceny iPhone 5 w abonamencie, Orange bez

Grzegorz Ułan
Play podaje ceny iPhone 5 w abonamencie, Orange bez
25

No to zaczyna się w Polsce szał zakupowy, na pewno nie w skali, o której czytaliśmy w innych częściach globu, ale niemniej jednak warto się temu przyjrzeć, zwłaszcza w porównaniu z cenami poprzednich modeli iPhone'a. Zacznijmy od oficjalnych doniesień z blogu Play. Otóż wersja 16GB przy umowie...


No to zaczyna się w Polsce szał zakupowy, na pewno nie w skali, o której czytaliśmy w innych częściach globu, ale niemniej jednak warto się temu przyjrzeć, zwłaszcza w porównaniu z cenami poprzednich modeli iPhone'a.

Zacznijmy od oficjalnych doniesień z blogu Play. Otóż wersja 16GB przy umowie na 24 miesiące i cenie abonamentu 179 zł będzie kosztować 399 zł, natomiast za ten sam model i przy umowie na 36 miesięcy możemy się już cieszyć najnowszym modelem iPhone'a za złotówkę.

Sprzedaż rusza dziś w nocy w pięciu miastach: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków i w Poznaniu.

Nie wiem na ile to jest atrakcyjna oferta, osobiście nigdy nie wybrałem abonamentu u któregokolwiek operatora, większego niż 100 zł. Zawsze wystarczało mi to na spokojne wykorzystanie przysługiwanych limitów. Jeśli z jakiś dziwnych powodów skusiłbym się na ten produkt w tej ofercie, musiałbym płacić za niego dodatkowo 79 zł miesięcznie, oprócz rozsądnego dla mnie w tym momencie abonamentu. Daje nam to przy 24 miesiącach - 1 896 zł, przy 36 - 2 844 zł.

Porównując to teraz z cennikiem iPhone'a bez abonamentu, który wynalazł nam Bartek Pucek w ofercie Orange, nic tylko brać w Playu na 36 miesięcy, razem z nielimitowanymi rozmowami z wszystkimi sieciami. Bez abonamentu ten telefon w tej cenie to tylko gratka dla naprawdę zagorzałych fanów marki Apple i z pokaźnymi portfelami.

A i Play zapowiedział, że przebije każdą ofertę konkurencji w ofercie na abonament:).

Aktualizacja

Orange również już podał ceny w abonamencie (dzięki Maciej Tabert) - iPhone 5 w Orange. No to czekamy na przebitkę Playa:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cennikorangePlay