Moje przemyślenia

iPhone 5 nie będzie miał większego ekranu? Zawiedzeni?

Marcin Kamiński
iPhone 5 nie będzie miał większego ekranu? Zawiedzeni?
67

Po wejściu na rynek takich telefonów jak Samsung Galaxy Note, oferujących dobrej jakości i dużych rozmiarów ekran, wydawać by się mogło, iż nastała moda na smartfony o dużych gabarytach. Apple najwyraźniej nie pójdzie w tym kierunku podczas projektowania nowego modelu swojego telefonu iPhone. Piąta...

Po wejściu na rynek takich telefonów jak Samsung Galaxy Note, oferujących dobrej jakości i dużych rozmiarów ekran, wydawać by się mogło, iż nastała moda na smartfony o dużych gabarytach. Apple najwyraźniej nie pójdzie w tym kierunku podczas projektowania nowego modelu swojego telefonu iPhone. Piąta generacja nie będzie miała ekranu większego niż dotychczasowe – tak zapowiedział Tim Cook, zasiadający na miejscu prezesa firmy Apple.

Przygotowywana w tajemnicy piąta generacja telefonu posiadać ma ekran o tych samych rozmiarach, co dotychczasowy model iPhone 4S. Tak przynajmniej można interpretować słowa Tima Cooka, dyrektora firmy Apple, które padły podczas konferencji D10 w temacie uniwersalności platformy Apple. Faktem jest, że twórcom oprogramowania na system mobilny iOS zdecydowanie łatwiej jest pracować w momencie, gdy nowe i stare urządzenia są ze sobą kompatybilne pod względem rozmiarów wyświetlacza i rozdzielczości. Jakakolwiek zmiana w rozdzielczości lub proporcjach ekranu wymuszałaby wprowadzenie zmian w kodzie, aby programy były prawidłowo wyświetlane na wszystkich modelach telefonu.

Zwiększenie powierzchni ekranu w kolejnych generacjach iPhone’a to bardzo ważny krok, który musi zostać rozważony na wszystkie sposoby. Z jednej strony konieczne jest utrzymanie komfortu pracy programistów, którzy rok za rokiem powinni móc pracować w podobnych warunkach, bez drastycznych zmian koniecznych aby ich kod działał poprawnie. Z drugiej strony rynek idzie do przodu i niektórzy klienci mogą zwyczajnie wymagać większego ekranu.

Czy Wam dotychczasowe wymiary wyświetlacza w telefonie iPhone wystarczają? Czy może jednak gigantyczny ekran, podobny do tego w Samsung Galaxy Note, były lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem? Czekamy na Wasze głosy.

Źródło grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneMobiletim cook