Artykuł sponsorowany

Tańszy iPhone 15 Pro w programach Odkup i Wymiana w Plusie

Grzegorz Ułan
Tańszy iPhone 15 Pro w programach Odkup i Wymiana w Plusie
5

Jeśli nadal po przeszło miesiącu od premiery najnowszych smartfonów iPhone 15, zastanawiacie się nad jego zakupem, być może decyzję tę ułatwią Wam dwa programy dostępne w Plusie, a obniżające koszty jego zakupu.

Od kilku już lat Plus udostępnia dwa unikalne programy – Wymiana i Odkup. Pierwszy z nich pozwala na kupno iPhone w podziale na 36 rat i na wymianę na nowy model już po dwóch latach spłaty rat. Drugi z kolei umożliwia odsprzedanie posiadanego smartfona i kupno nowego lub spłatę zobowiązań za uzyskane pieniądze.

Wymiana smartfona na nowy co dwa lata

Już od kilku lat prócz niewielkich zmian wizualnych w smartfonach trudno oczekiwać rewolucji w tym temacie. Inaczej się ma sprawa z aparatami, w przypadku których nawet rok to istotna różnica, a dwa lata to już przepaść.

Doskonałym tego przykładem są smartfony iPhone. W przypadku iPhone 14 Pro, to właśnie aparaty niosły ze sobą najbardziej istotne różnice w porównaniu z iPhone 13 Pro. Nowy moduł w aparatach czternastek, przepuszczał więcej światła, uchwycał większą ilość szczegółów przy zmniejszonej ziarnistości, no i dużo lepiej radził sobie ze zdjęciami przy słabym oświetleniu.


Wszystko dzięki trzem kamerkom, na które to składał się podstawowy obiektyw (szerokokątny, 24mm, f/1.78) z aż 48 MP, ultraszerokokątny - 13mm, ze światłem 2.2 oraz tele - 77mm ze światłem 2.8, z matrycami 12 MP.

Co zmieniło się w iPhone 15 Pro? Dla jednych sporą zmianą jest konfigurowalny przycisk czynności, ale dla miłośników zdjęć istotniejsze było, iż to znowu właśnie aparaty wskoczyły na wyższy poziom, umożliwiając robienie jeszcze lepszych, bardziej szczegółowych zdjęć i nagrywanie wideo w najwyższej jakości.


Z nowości wymienię tu tylko stabilizację w trzech osiach, 10 000 mikroregulacji na sekundę, czyli dwukrotnie więcej, niż w iPhonie 14 Pro czy nagrywanie wideo 4K60 ProRes 4K. Przypomnę, że mówimy tu tylko o roku, a to bez wątpienia jest przepaść w nowych technologiach i jak najbardziej warto dla nich zmienić smartfona.

Program Odkup i Wymiana w Plusie

Przechodząc już do wspomnianych programów w Plusie, obniżających koszty zakupu nowych smartfonów iPhone, nie sposób je traktować z osobna. Z tej prostej przyczyny, że łącząc je ze sobą, można dużo więcej zyskać.

Niemniej musimy zacząć od programu Odkup. Co ważne, nie jest to jakiś skomplikowany proces, z którym trzeba się liczyć sprzedając nasze dotychczasowe urządzenie na różnych portalach aukcyjnych, nie mówiąc już o ewentualnych perturbacjach z tym związanych. W programie Odkup w Plusie wszystko trwa kilka minut, wystarczy przynieść swojego smartfona do salonu operatora, gdzie pracownik dzięki dedykowanej aplikacji automatycznie określa jego stan techniczny. Sprawdzany jest także stan ekranu i obudowy.

Uzyskaną kwotę z tej wyceny za swoje urządzenie, można przeznaczyć na zakup nowego smartfona lub pokrycie rat za nowy sprzęt, oczywiście również w drugim z wymienionych programów – Plus Wymiana.

Program Wymiana w Plusie pozwala na zakup nowego np. iPhone 15 Pro w 36 ratach. Po 24 miesiącach możemy zadecydować czy chcemy spłacić pozostałe 12 rat i wziąć go sobie na własność, czy przestać w tym momencie spłacać te raty i w to miejsce wziąć nowego iPhone.


Program ten niesie ze sobą wiele korzyści, między innymi możliwość wymiany iPhone na nowszy model co dwa lata, dzięki czemu pozostajemy na bieżąco z nowościami technologicznymi, w omawianym przypadku,- jeszcze lepszymi aparatami. Nie bez znaczenia są też oszczędności finansowe, jak i oszczędność czasu,- nie musimy zajmować się sprzedażą dotychczasowego urządzenia, któremu Plus da drugie życie, co też wpływa korzystnie na środowisko.

Ile można zaoszczędzić w tych dwóch programach Odkup i Wymiana? W przypadku, gdy do salonu przyniesiemy dwuletniego iPhone 13 Pro w dobrym stanie, co nie jest w przypadku smartfonów od Apple jakimś nie lada w wyczynem (na wiosnę minie 3 lata odkąd mam iPhone 12 mini, cały czas jest w doskonałym stanie - ekran i obudowa), możemy za niego otrzymać około 2 tys. zł

Uzyskana kwota pozwoli nam na pokrycie opłaty na start za iPhone 15 Pro oraz niemal sześciu pierwszych rat, jeśli zdecydujemy się na zakup w Plus Wymiana.

Pozostanie nam więc 18 rat do spłaty, co przełoży się łączną kwotę na poziomie zaledwie 3 150,00 zł za iPhone 15 Pro 128 GB. To niemal 3 tys. zł mniej niż aktualna cena za tego smartfona w przypadku zakupu za gotówkę.

Warto tu jeszcze na koniec wspomnieć o możliwości skorzystania z Serwisu Urządzenia Premium. Wspomniałem już, że smartfony Apple są bardzo wytrzymałe, jednak różne sytuacje losowe się zdarzają, i warto jednak na te różne przykre okoliczności uszkodzeń się zabezpieczyć. Usługa kosztuje 20 zł miesięcznie, pozwala ona w przypadku nieszczęśliwego uszkodzenia na naprawę iPhone, bez utraty gwarancji.


Artykuł powstał we współpracy z operatorem sieci Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

plus-sekcja