Apple

Paczki bundle to niedoceniana nowość w iOS

Konrad Kozłowski
Paczki bundle to niedoceniana nowość w iOS
5

Jedną z zapowiedzianych nowości w iOS8 była bardzo ciekawa opcja dotycząca sprzedaży aplikacji w App Store. Są nimi paczki bundle i choć nie mają one nic wspólnego z popularnym Humble Bundle, to jednak patrząc na pierwsze promocyjne zestawy był to strzał w dziesiątkę. Przeglądając dzisiejszego po...

Jedną z zapowiedzianych nowości w iOS8 była bardzo ciekawa opcja dotycząca sprzedaży aplikacji w App Store. Są nimi paczki bundle i choć nie mają one nic wspólnego z popularnym Humble Bundle, to jednak patrząc na pierwsze promocyjne zestawy był to strzał w dziesiątkę.

Przeglądając dzisiejszego poranka zawartość App Store w pouszkiwaniu ciekawych aplikacji współpracujących z (naprawionym w ostatniej aktualizacji) HealthKit natrafiłem na sekcję zatytułowaną "Bundles". Dopiero wtedy przypomniałem sobie o zapowiedziach z konferencji Apple, według których autorzy aplikacji będą mogli przygotowywać paczki Bundle. Dzięki temu łatwiejsze będzie zaoferowanie kompletnych rozwiązań (np. aplikacji do obsługi dokumumentów bądź śledzenie aktywności sportowych) oraz obniżanie cen na kilka produktów od danego autora.

Kategoria przedstawiająca pierwsze paczki aplikacji nie jest obszerna. Znajdziemy w niej jak na razie przede wszystkim gry - trylogia Wormsów, trzy części Modern Combat czy paczka Cut the Rope dla iPhone'a. Tutaj najważniejszym aspektem jest naturalnie cena. Każda z części Modern Combat to wydatek rzędu 5,99 euro. Kupując wszystkie trzy wydamy 8,99 euro. Mając już choćby jedną z aplikacji z danej paczki możemy także uzupełnić kolekcję o pozostałe korzystając z promocyjnej ceny. Jakiś czas temu zakupiłem już pierwszą odsłonę Modern Combat, dlatego nabycie dwóch kolejnych równać się będzie z wydatkiem 8,20 euro.

Jak na razie ani w Google Play, ani w Sklepie Windows Phone nie znajdziemy czegoś podobnego. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby w niedalekiej przyszłości uległo to zmianie, gdyż taka forma sprzedaży sytuacja typu win-win dla użytkowników i autorów. Kompletowanie paczek odpowiada uzupełnianiu kolekcji z iTunes Store, zaś gotowe paczki znajdziemy przede wszystkim w sklepie Steam. Apple jednak jako pierwsze wprowadziło to do mobilnego sklepu z aplikacjami i był to zdecydowanie dobry ruch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneApp StoreiPadiOSiOS8