Apple

Jeśli ktoś się mnie zapyta czy kupię nowego iPhona to szczerze odpowiem: nie wiem

Grzegorz Marczak
Jeśli ktoś się mnie zapyta czy kupię nowego iPhona to szczerze odpowiem: nie wiem
77

I to nie tylko dlatego, że nie miałem go jeszcze w ręku (nie pojechałem w nocy do Berlina stać w kolejce - sorry). Myślę, że dorosły człowiek wybierając telefon jak i każdy inny sprzęt elektronicznych powinien przede wszystkim porównać go do konkurencji, aby sprawdzić czy na pewno jest to coś czego...

I to nie tylko dlatego, że nie miałem go jeszcze w ręku (nie pojechałem w nocy do Berlina stać w kolejce - sorry). Myślę, że dorosły człowiek wybierając telefon jak i każdy inny sprzęt elektronicznych powinien przede wszystkim porównać go do konkurencji, aby sprawdzić czy na pewno jest to coś czego potrzebuje.

Amerykańskie media (jak zawsze) zachwycają się już nowym iPhonem. Niektórzy robią to dyskretnie inni nie kryją się ze swoim żenującym uwielbieniem jednego i tylko jednego producenta (polecam żenujące artykuły na Techcrunch). Jeśli więc chcecie znaleźć na temat nowych telefonów Apple coś więcej niż opinia fanatyków to polecam sięgnąć do mniej popularnych mediów lub tych spoza USA :)

Co do samych telefonów. Mówiąc wprost ich pierwsza prezentacja nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Owszem są większe i o to w sumie w tej premierze chodziło. Pytanie czy to wystarczy i jak wypadają na tle konkurencji? Czy na pewno Apple zrobiło to dobrze - uwierzcie mi nawet im nie wszystko wychodzi. Kolejna sprawa to cena, czy na pewno ten telefon wart jest tyle co komputer. Mówimy tutaj o cenie na poziomie 1000 USD w USA, w Polsce ok 4 000 PLN za tańsze wersje. Jest się więc nad czym zastanawiać.

Apple nie wprowadziło też zmian w systemie, które wykorzystały by w pełni bardzo duży ekran. Nie mam aktywnych widgetów, możliwości innej od standardowej konfiguracji ekranów itp. Traci się dzięki temu część z możliwości jakie daje ponad 5 calowy ekran.

Kiedy nie tak dawno przesiadałem się na Androida słyszałem, że szybko zatęsknię za iPhonem. Tak się nie stało, nie odczuwam praktycznie żadnych braków po zmianie systemu. Wtedy jednak moją zamianę argumentowałem wielkością ekranu.

Pytanie jaki argument musiałbym znaleźć teraz aby wrócić do iOS, inwestując przy okazji spore pieniądze w nowe urządzenie. Nie będzie łatwo moim zdaniem znaleźć coś, co ewidentnie przemawia za iPhonem. Procesor czy ekran w żaden sposób nie nokautują konkurencji, aparat czy pamięć również. System? Znam oba i na oba moim zdaniem nie można narzekać.

Wiem natomiast, co stracę przesiadając się ponownie na IOS, elastyczność jaką daje mi Android. Urządzenie jest otwarte - mogę się z nim komunikować jak chcę, podłączać co chcę. Nie potrzebuję specjalnego oprogramowania aby wgrać głupi film czy pobrać zdjęcia itp. To naprawdę ułatwia mi życie.

Jeśli więc zapytacie mnie dziś czy się przesiądę to szczerze odpowiem : nie wiem. Jestem natomiast pewien jednego - jeśli będę zmieniał telefon to tylko na taki z ekranem powyżej 5 Cali. Note którego teraz używam udowodnił mi, że to dla mniej najlepsza wielkość ekranu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile