Google

Funkcja znana w Androidzie od lat w końcu na iOS

Krzysztof Rojek
Funkcja znana w Androidzie od lat w końcu na iOS
76

Pierwsze widgety do aplikacji innych niż Apple zmierzają już na iPhone'y. Użytkownicy iOS mogą już korzystać z wyszukiwania od Google.

Jeszcze niedawno Apple znane było z tego, że być może nie wdraża nowych funkcjonalności przesadnie szybko, ale kiedy już to robi - to zazwyczaj ich działanie znacznie przebija jakością i niezawodnością wszystkie dotychczasowe implementacje. Cóż, tak było kiedyś. Dziś każda nowa wersja iOS wzbudza w użytkownikach myśl o bugach i błędach, które stały się nieodłączną cześcią systemu mobilnego od Apple. iOS 14 wita nas chociażby błędami w jednej z najważniejszych nowości, czyli zmianie domyślnych programów. Póki co druga z zapowiadanych nowości, widgety, wydaje się działać bez problemu. Dzięki niej użytkownicy iPhone'ów mają dostęp do zupełnie nowych funkcjonalności, ponieważ deweloperzy zaczynają już wypuszczać pierwsze widgety do swoich aplikacji.

Wyszukiwanie w Google z poziomu pulpitu w iOS

Osoby, które zaktualizowały telefon do iOS 14 i używają na telefonie usług od Google (przeglądarki, poczty etc.) mogą już cieszyć się jeszcze lepszym działaniem aplikacji tego producenta na swoich smartfonach. Jeżeli bowiem ściągną z App Store aplikację "Google", będą mogli przypiąć jej widget na ekranie głównym. On z kolei pozwoli im na szybkie wyszukiwanie treści w sieci z poziomu pulpitu, a także - uruchomienie Asystenta Google jednym kliknięciem. Jest więc to równie proste jak uruchomienie Siri, a pamiętajmy, że Asystent Google ma nad nią tę przewagę, że obsługuje język polski.

Widget wyszukiwania jest zapewne wstępem do wdrożenia większej liczby takich dodatków od Google. Zapewne niedługo użytkownicy iOS otrzymają możliwość szybkiego podejrzenia maili z Gmaila czy dokumentów z Google Docs.

Czy jest jakiś widget na który szczególnie czekacie?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu