Apple

Za takie usprawnienia uwielbiam Apple. Nowy iOS odblokuje telefon Apple Watchem

Konrad Kozłowski
Za takie usprawnienia uwielbiam Apple. Nowy iOS odblokuje telefon Apple Watchem
125

Nowa wersja iOS 14.5 przynosi możliwość odblokowania iPhone'a przy użyciu Apple Watcha, gdy będziemy nosić maseczkę i Face ID nie będzie w 100% skuteczne.

Na taką nowość, jak ta w iOS 14.5, czekało wielu użytkowników nowszych modeli iPhone'a (X, Xr, Xs, 11 i 12), które posiadają Face ID zamiast Touch ID. Zestaw nawet tak dkładnych sensorów nie jest w stanie przeprowadzić pełnej weryfikacji użytkownika, który ma zasłoniętą do połowy twarz.

Zaszczepieni – nowa aplikacja mobilna na Androida i iOS

Face ID w maseczne - odblokuj iPhone'a Apple Watchem

Oczywiście istniały poradniki podpowiadające, w jaki sposób powinniśmy przeprowadzić konfigurację Face ID z użyciem maseczki, by autoryzacja użytkownika działała w każdych warunkach. W jednej z wcześniejszych aktualizacji Apple wprowadziło szybsze przechodzenie do ekranu podawania kodu PIN, gdy telefon wykryje, że użytkownik nosi maseczkę, a teraz firma idzie o krok dalej.

iOS 14.5 przyniesie opcję aktywacji autoryzacji użytkownika za pomocą Apple Watcha. iPhone'a będziemy więc odblokowywać w ten sam sposób, co MacBooki. W przypadku obecności maseczki Face ID zadziała częściowo, sprawdzić czy Apple Watch cały czas znajduje się na naszym nadgarstku i da nam delikatnie znać wibracją, że telefon został odblokowany z użyciem smartwatcha.

Statystyki iOS-a spadają, ale Apple to nadal lider jeśli chodzi o aktualizacje

Funkcję tę należy włączyć samodzielnie w ustawieniach, a miłym dodatkiem jest opcja zdalnego zablokowania iPhone'a z poziomu zegarka. Taka metoda weryfikacji użytkownika nie będzie działać przy Apple Pay oraz zakupach w App Store czy iTunes Store.

Co nowego w iOS 14.5?

iOS 14.5 przynosi także inne nowości, w tym wsparcie dla nowych kontrolerów aktualnej generacji konsol Xbox i PlayStation. Pojawiają się też AirPlay 2 dla Apple Fitness+, obsługa dual-SIM dla sieci 5G oraz możliwość zainicjowania połączenia z numerem alarmowym z użyciem asystentki Siri.

Źródło, obrazek: macrumors

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu