Apple

Kosmicznie drogie i z redukcją hałasu - AirPods Pro od Apple zaprezentowane!

Konrad Kozłowski
Kosmicznie drogie i z redukcją hałasu - AirPods Pro od Apple zaprezentowane!
44

Po kilku miesiącach pełnych przecieków, najnowsze słuchawki bezprzewodowe od Apple zostały zaprezentowane. Oto AirPods Pro z redukcją szumów w cenie ponad 1000 zł!

Nowe słuchawki AirPods Pro są dokładnie takie, jak się tego spodziewaliśmy. Są to słuchawki dokanałowe i w zestawie sprzedawane będą trzy zestawy końcówek, dzięki którym możliwe będzie dostosowanie słuchawek do naszych uszu. O wiele ważniejszą funkcją jest jednak redukcja szumów, która działa dokładnie tak, jak w innych słuchawkach - znajdujący się na zewnątrz mikrofon absorbuje dźwięki z zewnątrz, które są w miarę możliwości eliminowane, by do naszych uszu docierała tylko muzyka, podcasty i tak dalej. System działa w ten sam sposób, co w nowych Beats Solo Pro.

AirPods Pro z aktywną redukcją hałasu i odpornością na wodę

Co istotne, AirPods Pro są odporne na wodę i kurz, ale to nie oznacza, że będziecie mogli w nich pływać. Słuchawki obsługują oczywiście komendę "Hey, Siri" pozwalającą bezdotykowo aktywować asystentkę, zaś wbudowane akumulatory pozwolą na działanie przez 4,5 godziny (pół godziny mniej w stosunku do zwykłych AirPods, co zapewne wynika z aktywnej funkcji redukcji hałasu). W sumie, po doładowywaniu w załączonym etui, słuchawki mają pozwolić na słuchanie przez 24 godziny.

AirPods Pro posiadają też nowość w postaci czujnika siły nacisku, który pozwala na kontrolowanie odtwarzanych multimediów, jak również zmianę trybu działania słuchawek. W trybie kontaktu można swobodnie rozmawiać z innymi, gdyż słyszymy wszystko w naszym otoczeniu.

Cena AirPods Pro? Kosmiczna!

Cena AirPods niebezpiecznie zbliżała się do kwoty 1000 zł po premierze drugiej generacji słuchawek, do których dołączane jest bezprzewodowe etui ładujące. Cena 999 zł już wtedy wydawała mi się absurdalna, ale na jej tle 1249 zł za najnowsze AirPods Pro wcale nie brzmi tak niedorzecznie. Jestem naprawdę ciekaw na ile funkcja redukcji hałasu będzie w stanie powstrzymać dźwięki z zewnątrz w tak niewielkich słuchawkach. Przedsprzedaż ruszyłą, dostępne będą od 30 października.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu