Apple

iOS 12.1 zostanie udostępniony już dziś wieczorem. Co nowego?

Kamil Świtalski
iOS 12.1 zostanie udostępniony już dziś wieczorem. Co nowego?
22

Najnowsza wersja iOS jeszcze dzisiejszego popołudnia trafi do użytkowników. Czego się po niej spodziewać?

Apple jest popularne z tego, że wszystkie oferowane przez nich aktualizacje w mgnieniu oka trafiają do użytkowników z całego świata. Wsparcia dla starszych modeli nie brakuje, a jedyne problemy które przychodzą mi na myśl to problemy z pobraniem nowości w pierwszych minutach po starcie.

Dzisiejszego popołudnia możemy spodziewać się aktualizacji do 12.1. — czyli udoskonalonej wersji najnowszego systemu. Poza poprawkami, czekają nas tam jednak również nowe funkcje. Co tym razem przygotowała dla nas ekipa z Apple?

iOS 12.1: co nowego?

Grupowe rozmowy Face Time

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w iOS 12 były rozmowy grupowe w FaceTime. Niestety — ta została odsunięta w czasie, ale jak się okazuje -- tylko o kilka tygodni. Bo już dzisiejszego popołudnia ma ona trafić do użytkowników ekosystemu Apple. Nie wiadomo jednak, czy będzie dostępna w Polsce: od jakiegoś czasu mówi się bowiem, że nie będzie debiutować na całym świecie w tym samym czasie. Warto też zauważyć, że iPhone'y starsze niż 6S będą obsłużą konferencje wyłącznie w formie audio.

Nowe emoji

O tym że do iOS zmierza kilkadziesiąt nowych emoji mówi się nie od dziś — teraz nareszcie dołączą one do ekipy niekończących się obrazków. Więcej na ten temat we wpisie: Od przybytku głowa nie boli? Nadchodzi 70 nowych emoji! 

Dual Sim

Nowość, która lokalnie... właściwie nikogo nie interesuje. iPhone'y Xs, Xs Max oraz XR pozwolą aktywować nowe plany bez konieczności korzystania w tym celu z fizycznej karty nanoSIM.

Kontrola głębi ostrości

Użytkownicy korzystając z trybu portretowego w iPhone Xs, Xs Max oraz XR zyskają kontrolę nad głębią ostrości także w podglądzie aplikacji kamery.

iOS 12.1 dostępny będzie już dziś!

Aktualizacja do iOS 12.1 udostępniana będzie o 10 czasu PDT — co przekłada się na naszą 18. Wieczorem zatem możecie już spokojnie zajrzeć do aktualizacji w ustawieniach systemowych!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu