Apple

iOS 12.1 zostanie udostępniony już dziś wieczorem. Co nowego?

Kamil Świtalski
22

Najnowsza wersja iOS jeszcze dzisiejszego popołudnia trafi do użytkowników. Czego się po niej spodziewać?

Apple jest popularne z tego, że wszystkie oferowane przez nich aktualizacje w mgnieniu oka trafiają do użytkowników z całego świata. Wsparcia dla starszych modeli nie brakuje, a jedyne problemy które przychodzą mi na myśl to problemy z pobraniem nowości w pierwszych minutach po starcie.

Dzisiejszego popołudnia możemy spodziewać się aktualizacji do 12.1. — czyli udoskonalonej wersji najnowszego systemu. Poza poprawkami, czekają nas tam jednak również nowe funkcje. Co tym razem przygotowała dla nas ekipa z Apple?

iOS 12.1: co nowego?

Grupowe rozmowy Face Time

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w iOS 12 były rozmowy grupowe w FaceTime. Niestety — ta została odsunięta w czasie, ale jak się okazuje -- tylko o kilka tygodni. Bo już dzisiejszego popołudnia ma ona trafić do użytkowników ekosystemu Apple. Nie wiadomo jednak, czy będzie dostępna w Polsce: od jakiegoś czasu mówi się bowiem, że nie będzie debiutować na całym świecie w tym samym czasie. Warto też zauważyć, że iPhone'y starsze niż 6S będą obsłużą konferencje wyłącznie w formie audio.

Nowe emoji

O tym że do iOS zmierza kilkadziesiąt nowych emoji mówi się nie od dziś — teraz nareszcie dołączą one do ekipy niekończących się obrazków. Więcej na ten temat we wpisie: Od przybytku głowa nie boli? Nadchodzi 70 nowych emoji! 

Dual Sim

Nowość, która lokalnie... właściwie nikogo nie interesuje. iPhone'y Xs, Xs Max oraz XR pozwolą aktywować nowe plany bez konieczności korzystania w tym celu z fizycznej karty nanoSIM.

Kontrola głębi ostrości

Użytkownicy korzystając z trybu portretowego w iPhone Xs, Xs Max oraz XR zyskają kontrolę nad głębią ostrości także w podglądzie aplikacji kamery.

iOS 12.1 dostępny będzie już dziś!

Aktualizacja do iOS 12.1 udostępniana będzie o 10 czasu PDT — co przekłada się na naszą 18. Wieczorem zatem możecie już spokojnie zajrzeć do aktualizacji w ustawieniach systemowych!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu