Artykuł sponsorowany

Inżynierowie Sii realizują projekty IT dla PUMY – od wizji projektanta po sklepową półkę dzięki systemowi zarządzania cyklem produkcyjnym

Redakcja Antyweb
12

Inżynierowie Sii programują dla PUMY. Lider IT i inżynierii – Sii Polska realizuje projekty dla znanej na całym świecie, wiodącej marki sportowej PUMA, która projektuje, rozwija, sprzedaje obuwie, odzież oraz akcesoria. Od 70 lat PUMA, z siedzibą w Herzogenaurach w Niemczech, dostarcza najbardziej innowacyjne produkty dla najszybszych zawodników na świecie. Dzięki rozwiązaniom PUMY czołowi sportowcy biją rekordy na olimpijskich bieżniach.

Spółka Sii została partnerem technologicznym firmy PUMA w lutym 2014 r. kiedy to niemiecka marka poszukiwała doświadczonego dostawcy usług IT, który posiada kompetencje w technologii Java i frameworku Vaadin oraz jest w stanie dostarczyć ,,szyte na miarę”, dopasowane do potrzeb klienta oprogramowanie. Obecnie we wszystkie projekty realizowane przez Sii dla PUMA, jest zaangażowanych ponad 50 inżynierów, którzy w swojej pracy wykorzystują różnorodne technologie – od Java, przez .NET, aż po technologie SharePoint i Microsoft Business Intelligence.

PUMA podkreśla, że w Sii znalazła solidnego partnera IT – Kluczowe znaczenie ma dla nas fakt, że Sii może dostarczyć wysoce wyspecjalizowane zespoły projektowe w stosunkowo krótkim czasie. Ich inżynierowie są ekspertami w swoich dziedzinach i wnoszą do naszych projektów wartościowy, zorientowany na cel wkład i bogate doświadczenie – mówi Kurt Walther, Dyrektor Działu IT w firmie PUMA. – Bliskość siedziby Sii w Polsce to kolejna korzyść dla firmy PUMA. W razie potrzeby, możemy szybko umówić osobiste spotkanie w naszych biurach w Herzogenaurach, aby zapewnić jeszcze ściślejszą relację pomiędzy firmą PUMA a zespołami projektowymi Sii – podsumowuje Walther.

projekty IT w Pumie

Większość zadań Sii wiąże się z dostarczaniem wielofunkcyjnych zespołów mogących kompleksowo realizować cały zakres projektu − od projektowania architektury, poprzez rozwój, testowanie, wdrożenie, aż po utrzymanie. W pewnych bardzo specyficznych obszarach Sii udostępnia specjalne zespoły techniczne współpracujące z wewnętrznym personelem firmy PUMA w celu zwiększenia efektywności, tak aby radzić sobie z dużą liczbą jednocześnie realizowanych projektów, jak i ze wsparciem w ramach ogólnego planu działania.

Grzegorz Brzostowski, Dyrektor Business Unitu Media & Services, który odpowiada za współpracę z PUMĄ dodaje – Spółka Sii jest dumna ze współpracy z firmą PUMA, marką wspierającą najszybszych zawodników na świecie. Nie tylko możemy przyczyniać się do globalnego sukcesu marki, ale także znaleźliśmy partnera w realizacji ekscytujących projektów w dziedzinie biznesu i rozwiązań technologicznych, które przynoszą wiele satysfakcji naszym pracownikom. Ostatnio, po ponad trzech latach współpracy, Sii zaproponowano zbudowanie dedykowanego systemu do zarządzania cyklem życia produktu. Projekt wymagał od Sii stworzenia zespołu złożonego z ponad 30 ekspertów, którzy będą realizować plan działania do 2019 roku.

współpraca Sii z Pumą

Rozwiązanie wspiera użytkowników w procesie zamawiania narzędzi potrzebnych do produkcji obuwia, a także pozwala na śledzenie powiązanych z nimi inwestycji i amortyzacji. Dzięki nowemu systemowi programiści, projektanci i menedżerowie produktu będą mogli pracować nad pomysłami już od początkowej fazy koncepcji poprzez prototyp aż po zatwierdzony produkt końcowy. Dostarczone przez Sii rozwiązanie będzie wspierać ich także w podejmowaniu decyzji związanych z projektowaniem, wyceną i wyborem rozwiązań technologicznych. Korzystając z nowego systemu PUMA spodziewa się poprawić elastyczność procesu rozwoju swoich produktów i skrócić czas wprowadzania ich na rynek. Co więcej, rozwiązanie może być wykorzystywane na całym świecie.

– Mamy nadzieję na długotrwałą współpracę i chcemy wspierać firmę PUMA w dążeniu do stania się najszybciej rozwijającą się i najbardziej innowacyjną firmą w branży, nie tylko w rozumieniu biznesowym, ale również jako organizacja zajmująca się IT − podsumowuje Brzostowski. Dowiedz się więcej na www.sii.pl.

-

Artykuł powstał we współpracy z Sii

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu