Felietony

Inwestycja na poziomie 38 milionów dolarów w 7 letnią platformę blogową!

Grzegorz Marczak
Inwestycja na poziomie 38 milionów dolarów w 7 letnią platformę blogową!
19

Dla mnie takie newsy są dość niesamowite. Dwie firmy VC Index Ventures i Accel Partners zainwestowały w sumie 38,5 milionów dolarów (to chyba więcej niż dostał Wordpress) dolarów w platformę hostingową/blogową Squarespace.com która powstała w 2003 roku. Inwestycja ta podnosi wycenę firmy do poziomu...

Dla mnie takie newsy są dość niesamowite. Dwie firmy VC Index Ventures i Accel Partners zainwestowały w sumie 38,5 milionów dolarów (to chyba więcej niż dostał Wordpress) dolarów w platformę hostingową/blogową Squarespace.com która powstała w 2003 roku. Inwestycja ta podnosi wycenę firmy do poziomu 100 milionów dolarów!

Różnicą między Squarespace a na przykład wspomnianym już wcześniej Wordpressem jest przede wszystkim model biznesowy. Squarespace jest od samego początku całkowicie płatny (nawet podstawowa usługa). Co jednak bardziej intrygujące podobno już po roku serwis był rentowny. W chwili obecnej ceny za miesięczny hosting/blog wahają się od 5 dolarów za najtańszy pakiet aż do 50 dolarów gdzie dostajemy więcej przestrzeni, więcej GB transferu danych oraz dodatkowe usługi. I to wszystko dzieje się w erze wszechobecnego Wordpressa i ogólnego uwielbienia darmowości w internecie!
Według Techcrunch poziom przychodów jakie osiąga serwis w 2007 roku to miliona dolarów - biorąc pod uwagę ciągle rosnącą liczbę użytkowników można więc zakładać, że teraz jest to znacznie większa suma.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogiWordPress