Felietony

Cruz Reader konkurencją dla iPada raczej nie będzie

Grzegorz Marczak
Cruz Reader konkurencją dla iPada raczej nie będzie
9

Cruz Reader to 7 calowy tablet wyposażony w system Android, największa zaletą tego sprzętu jest jednak jego cena. Tańszy Cruz kosztować będzie bowiem 199 dolarów. Niestety oprócz całkiem przyjemnego designu za te pieniądze dostajemy coś czego z iPadem nie da się porównać. Android (ciekawe jak będzie...

Cruz Reader to 7 calowy tablet wyposażony w system Android, największa zaletą tego sprzętu jest jednak jego cena. Tańszy Cruz kosztować będzie bowiem 199 dolarów. Niestety oprócz całkiem przyjemnego designu za te pieniądze dostajemy coś czego z iPadem nie da się porównać. Android (ciekawe jak będzie wyglądała aktualizacja systemu i jaka wersja została użyta) na tym tablecie wygląda jakby był zupełnie nie dostosowany lub inaczej to ujmując wprost skopiowany z urządzenia o małym ekranie.

Dodatkowo jak można zobaczyć na poniższym filmie Cruz Reade ma ekran dotykowy, który działa na zasadzie punktowego stukania palcem czego nie da się porównać z tym co oferuje Apple. Widać też, że nie do końca wszystko jest ok z stabilnością systemu i jego wydajnością. Na filmie można zaobserwować delikatne opóźnienia w odpowiedzi systemu na akcję użytkownika.Czekamy więc dalej na jakiś produkt, który byłby realną alternatywą dla iPada - i mam tutaj na myśli nie tylko video zapowiedzi ale pojawienie się urządzenia w sklepach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletyiPad