18

Internet wokół globu – genialna infografika

Z sieci korzystamy codziennie. Jak miliardy innych osób – służy do wszystkiego: pracy, komunkacji, rozrywki czy edukacji. Który z krajów posiada najwięcej użytkowników z mobilnym dostępem do Sieci, a gdzie znajduje się więcej użytkowników Internetu niż wynosi liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych? Ja też do niedawna nie wiedziałem. Nad ideą i fenomenem Internetu rozprawiano wiele razy, […]

Z sieci korzystamy codziennie. Jak miliardy innych osób – służy do wszystkiego: pracy, komunkacji, rozrywki czy edukacji. Który z krajów posiada najwięcej użytkowników z mobilnym dostępem do Sieci, a gdzie znajduje się więcej użytkowników Internetu niż wynosi liczba mieszkańców Stanów Zjednoczonych? Ja też do niedawna nie wiedziałem.

Nad ideą i fenomenem Internetu rozprawiano wiele razy, dlatego nie będę tego czynił po raz kolejny. Skupmy się więc na danych zawartych w infografice. Już na samym początku zaserwowane zostaje nam ciekawe porównanie do stanu faktycznego – przyjmijmy, że Ziemię zamieszkuje jedynie 1000 osób – aż 271 z nich byłoby użytkownikami w Sieci. Na tą liczbę składałoby się aż 57 mieszkańców Chin, 35 mieszkańców U.S.A. i 11 mieszkańców Brazylii – tak prezentuje się pierwsza trójka. Stawkę zamykają takie kraje jak Indie, Nigeria, Indonezja i Australia. W pozostałych państwa nie mieszkałby więcej niż jeden użytkownik Sieci!

Interesujące jest także przyrównanie liczby osób korzystających z Internetu w Chinach, który jest więcej aniżeli mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Jednak tam, znajduje się więcej użytkowników Sieci, aniżeli istnieje mieszkańców Brazylii.

Co ciekawe w Stanach Zjednoczonych z mobilnego dostępu do Internetu korzysta większa ilość osób, aniżeli wynosi populacja „Internetowa” któregokolwiek z krajów wyłączając Chiny. Wrażenie robi także podwojenie liczby użytkowników Internetu, gdy porównamy lata 2005 i 2010.

A co najczęściej robimy w Sieci? Facebook, Twitter, Google+ i Pinterest to czubek góry lodowej, ponieważ najwięcej czasy spędzamy własnie na stronach społecznościowych. Na samo zakończenie dowiadujemy się, że każdego miesiąca średnio 19 milionów ludzi rozpoczyna swoją przygodę z Internetem. To chyba więcej niż fenomen.

Źródło.