Felietony

Poczta Polska "Yes, we can" !

Grzegorz Marczak
Poczta Polska "Yes, we can" !
40

Uwaga! Poczta polska ma plan zostać wiodącym dostawcą bezpiecznej komunikacji elektronicznej! To cel firmy, a realizować będą go małymi krokami i jak zakładam takimi projektami jak poczta hybrydowa. To są normalnie jaja, bo poczta odkryła że wysyłanie masowej korespondencji jest uciążliwe dla fi...

Uwaga! Poczta polska ma plan zostać wiodącym dostawcą bezpiecznej komunikacji elektronicznej! To cel firmy, a realizować będą go małymi krokami i jak zakładam takimi projektami jak poczta hybrydowa. To są normalnie jaja, bo poczta odkryła że wysyłanie masowej korespondencji jest uciążliwe dla firm i teraz pozwoli im taką wysyłkę przesłać elektronicznie do placów a oni następnie ją wydrukują i wyślą.

"Od naszych klientów przyjmujemy elektroniczne pliki ze zleceniem przygotowania i doręczenia przesyłek. Na podstawie informacji z pliku drukujemy korespondencję, kopertujemy przesyłki i doręczamy w obrocie pocztowym do adresatów w całym kraju w formie tradycyjnej – dodaje Agnieszka Piaskowska"

Tę innowacyjną usługę na przykład od 2010 roku postivo.pl ale jest też zapewne więcej tego typu firm oferujących tę hybrydową wysyłkę. Nawet w ograniczonym stopniu można spotkać takie rozwiązania w programach dla księgowości itp. Wszystko po to by ułatwić przedsiębiorcom życie.

Co ciekawe w usłudze hybrydowej poczty gwarantowany jest czas dostarczenia. Oznacza to, że Poczta prawdopodobnie zatrudni jakiś listonoszy nadludzi? Ci którzy bowiem do tej pory roznoszą listy w najmniejszym stopniu nie są przecież zainteresowani dostarczeniem przesyłki, dostarczają regularnie awiza :)

No ale Poczta ma plan - chce się zmienić, skupić na e-usługach (to drukowanie tutaj najbardziej pasuje) i oferować nowoczesne rozwiązania dla firm.

Ja mam na początku taką prośbę do Poczty, zanim już zostaną tym wiodącym dostawcą czegokolwiek - niech na początku zajmą się podstawową usługą. Czyli dostarczaniem przesyłek nie awizo, dostarczaniem ich w normalnym czasie czyli krócej niż tydzień po Polsce, no i żeby one nie ginęły bez śladu. Wtedy dla mnie mogą krzyknąć Yes, we can!

Ps. Dodam, że jestem mocni uprzedzony do tej państwowej organizacji, i tak mogę być złośliwie nieobiektywny:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poczta polska