Felietony

Microsoft przeprasza za "zamieszanie"

Konrad Kozłowski
Microsoft przeprasza za "zamieszanie"
24

Całkiem głośno zrobiło się na temat Microsoftu i Nokii ostatnimi czasy, niektórzy mówią, że tylko do jutrzejszego wieczora. W każdym razie swoją opinię na temat nowości Nokii i planów Microsoftu wobec systemu Windows Phone już wyraziłem. Oczekuję więc niecierpliwie aktualizacji dla mojej Lumii 710,...

Całkiem głośno zrobiło się na temat Microsoftu i Nokii ostatnimi czasy, niektórzy mówią, że tylko do jutrzejszego wieczora. W każdym razie swoją opinię na temat nowości Nokii i planów Microsoftu wobec systemu Windows Phone już wyraziłem. Oczekuję więc niecierpliwie aktualizacji dla mojej Lumii 710, którą szykuje Microsoft. Czego możemy się po niej spodziewać? Zapowiadało się nato, że dokładnie tego, czego potrzebują użytkownicy - Microsoft zapytał wprost, jakich funkcji oczekują posiadacze urządzeń z Windows Phone 7. Później jednak, dyplomatycznie się z tego wycofał.

Windows Phone 8 nie pojawi się jako aktualizacja dla urządzeń dostępnych już na rynku - o tym wiedzieliśmy od czerwcowej konferencji, jednak niewiele informacji zostało podanych na temat funkcji, które zostaną udostępnione w aktualizacji systemu Windows Phone do wersji 7.8.

Pewniakiem był nowy ekran startowy (trzy rodzaje wielkości kafelków, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie można zorganizować i spersonalizować główny ekran) i właśnie to było powodem wpisu na oficjalnym forum Windows Phone, w którym jeden z użytkowników wyraził swoje oczekiwania wobec aktualizacji. Reakcja administratora forum przeszła najśmielsze oczekiwania i brzmiała tak:

As you know, Windows Phone 8 is a generational shift in technology, which means that it will not run on existing hardware. BUT we care deeply about our existing customers and would like to know SPECIFICALLY what features you would like to see on 7.8 and vote INDIVIDUALLY for the one that you want most (vs. one large grab bag of features).

Krótko mówiąc - powiedzcie nam, czego oczekujecie po aktualizacji Windows Phone 7.8. Wśród wymienionych przez użytkowników funkcji najczęściej przewijały się: funkcja robienia zrzutów ekranu, IE10, nowe języki, Office 2013, integracja Skype'a oraz statystyki transmisji danych. Później jednak dodano:

We are truly floored over the excitement about future Windows Phone releases. Unfortunately our earlier response on this post was not well worded. We really do care about your feedback. This forum is intended to seek suggestions on future product features but it is not set up to take requests for specific product versions. We apologize for the confusion (...).

Tak więc czy nie wracamy do punktu wyjścia? W późniejszym wpisie wyraźnie Microsoft dał do zrozumienia, że nie chodzi wcale o prośby dotyczące konkretnych wersji produktów, a o "przyszłe produkty". Błędna jest więc interpretacja zakładająca, że Microsoft zachęca nas do stworzenia konkretnej listy życzeń wobec WP 7.8. Doszło do delikatnego lecz jednak, nieporozumienia, za które Microsoft przeprosił. Podsumowując - oprócz nowego UI ekranu startowego, nie wiemy czego jeszcze można spodziewać się po aktualizacji Windows Phone 7.8, ba! nie wiadomo jeszcze nawet kiedy ma się ona pojawić.

Źródło, foto: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu