4

Internet jest fizyczny, jak wygląda? [do kawy]

Ben Mendelsohn to bliżej nieznany mi autor filmowy, ale ostatnio wypuszczona przez niego praca powinna Was zainteresować. W „Bundled, Buried & Behind Closed Doors” pokazuje bowiem jak fizycznie wygląda internet. Skupia się przede wszystkim na pewnym nowojorskim budynku, przez który codziennie przepływa więcej danych, niż jesteśmy w stanie ogarnąć. Zresztą, oddam głos Benowi: 60 Hudson […]

Ben Mendelsohn to bliżej nieznany mi autor filmowy, ale ostatnio wypuszczona przez niego praca powinna Was zainteresować. W „Bundled, Buried & Behind Closed Doors” pokazuje bowiem jak fizycznie wygląda internet. Skupia się przede wszystkim na pewnym nowojorskim budynku, przez który codziennie przepływa więcej danych, niż jesteśmy w stanie ogarnąć. Zresztą, oddam głos Benowi:

60 Hudson Street na Dolnym Manhattanie to jeden z bardziej scentralizowanych hubów do łączności internetowej. Ten krótki dokument pozwala zajrzeć do środka, pokazując masywną, fizyczną infrastrukturę, dzięki której Internet jest możliwy.

Nie wiem ile macie w pracy wolnego do kawy, ale jeśli 10 minut Was nie zbawi, to warto je poświęcić. Choćby aby sobie przypomnieć, że Internet nie jest tak do końca abstrakcyjny.


Bundled, Buried & Behind Closed Doors from Ben Mendelsohn on Vimeo.