Sprzęt

Inteligentna deska do krojenia zebrała już prawie 2 miliony dolarów

Paweł Winiarski
Inteligentna deska do krojenia zebrała już prawie 2 miliony dolarów
29

Czasem zastanawiam się co jeszcze można wymyślić w świecie technologii. A później przypadkiem trafiam na Kickstartera i znajduję tam...inteligentną deskę do krojenia. I w sumie bym o tym nie pisał, gdyby projekt z celem 10 tysięcy dolarów nie zebrał ich już 1,8 miliona.

Nie, to nie jest żart - ani z inteligencją deski, ani z kwotą zebraną na Kickstarterze. Powiem więcej, licznik zebranych pieniędzy cały czas pracuje i pokazuje kolejne tysiące dolarów które wpadają na konto producenta. No i tak różnica względem zakładanego celu - 10 tysięcy, a 1,77 miliona dolarów to jakiś kosmos. A wspomniane 10 tysięcy dolarów zebrano już w 10 minut od wypuszczenia do sieci zbiórki.

Pierwsza na świecie inteligentna deska do krojenia

Tak reklamują produkt jej twórcy. I jeśli spojrzeć na możliwości urządzenia (bo to chyba urządzenie, prawda?) to trudno się z tym określeniem nie zgodzić. Deskę zbudowano z bambusowego drewna odpornego na cięcia nożem i umieszczono w niej cyfrową wagę, na której można położyć produkty o maksymalnej masie niecałych trzech kilogramów. Deska posiada ponadto zegar kuchenny oraz ostrzałkę do noży. Powierzchnia jest, że tak powiem, odporna na płyny - czyli te po prostu z niej spłyną i nie zaczną wsiąkać w drewno.

Deska posiada ponadto światło UVC, które podobno po kilku minutach z produktami jest w stanie zabić 99,99% zarazków i bakterii. Urządzenie jest w pełni wodoodporne, choć nie nadaje się do mycia w zmywarce.

Jedno naładowanie ma wystarczyć na 30 dni pracy, a deskę podładujecie standardowo - przez port micro USB.

Deska nie należy oczywiście do najtańszych. Na Kickstarterze, w ramach zbiórki, wyceniono ją na 100-120 dolarów, kiedy wejdzie do sprzedaży będzie natomiast kosztować 200 dolarów. Osoby, które zdecydują się na zakup przez wsparcie na Kickstarerze, powinny otrzymać deskę w okolicach grudnia tego roku. Sama zbiórka kończy się natomiast za 28 dni i jestem bardzo ciekawy ile pieniędzy uda się w tym czasie jeszcze zebrać.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu